Menu
reklama
reklama
reklama

Ostatnie chwile aby zobaczyć te tereny przed przebudową

miasto240118 45Te dni to ostatnia okazja, aby przyjrzeć się, przejść, terenem zakreślonym w ramach ulic Królowej Jadwigi, Mickiewicza, Grunwaldzką oraz halą sportową i południowym obrębem graniczącym z budynkiem Urzędu Miejskiego. 29 stycznia zostanie przeprowadzona zmiana organizacji ruchu i część terenu zostanie wyłączona z ruchu kołowego.

Wszystko po to, aby przeprowadzić zaplanowane prace przewidziane w rozstrzygniętych przetargach i zmodernizować hale sportową, urządzić na miejscu dzisiejszego, o pomstę do nieba wołającego parkingu, parking częściowo podziemny na około 100 samochodów, stworzyć przestrzeń rekreacyjno - wypoczynkową oraz, po drugiej stronie ulicy Grunwaldzkiej zorganizować centrum przystankowe oraz przystań dla rowerzystów.


miasto240118 22Idziemy do przodu, mamy dalekowzroczne koncepcje organizacji miasta - w tym stylu wypowiadał się Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert podczas konferencji.

Udział w niej wzięli również Tomasz Tosza Zastępca Dyrektora MZDiM w Jaworznie, Grzegorz Cyran - Pełnomocnik ds. koordynacji inwestycji, oraz szefowie firm wykonujących zadania inwestycyjne: Paweł Chalecki - Dombud i Krzysztof Godyń - Gardenbud.

Pojawiło ise sporo dziennikarzy z regionalnych i ogólnopolskich mediów

Nmiasto240118 26iewątpliwie przebudowa tej części miasta będzie wiązała się z pewnymi niedogodnościami dla mieszkańców, jednymi z większych będzie czasowe ograniczenie możliwości dojazdu i zaparkowania, ale, jak zaręcza prezydent, wyrzeczenia będą się opłacać, tak jak opłacały się wówczas, kiedy przebudowywano ul. Grunwaldzką.

Było trudno się poruszać, ale efekt wart był poniesienia trudności.

Dziś mamy piękną, wielkomiejską główną ulicę miasta. Teraz czas na wielkomiejskie, z prawdziwego zdarzenia centrum komunikacyjne wokół przystanku, który, jak mówią statystyki jest trzecim pod względem ilości korzystających, przystankiem w aglomeracji górnośląskiej.
Zdjęcia z konferencji oraz widoki ze skrzyżowania, którego już niedługo nie będzie w tej postaci - do obejrzenia poniżej. 

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us