Menu

Jasełka w Młodzieżowym Domu Kultury - biblia, historia, legenda...

  • Autor 

jaselkamdkza220118 38Kolejna porcja jasełek, tym razem przygotowana przez niestrudzonego propagatora amatorskiej teatralnej twórczości artystycznej, profesora Zbyszka Adamczyka na deskach Sali Teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury.

Scenariusz napisało trzech ważnych literatów, czyli Mateusz, Łukasz i Zbigniew.

Dwaj pierwsi wsławili się napisaniem ewangelii, trzeci biorąc część jednej, część drugiej i dokładając swoje wersety i , jest właśnie autorem jasełek, które dzieci i młodzież zobaczyły we wtorek 22 stycznia.


jaselkamdkza220118 37Jasełka oprócz przepięknie zaśpiewanych przez dziecięce zespoły kolęd i pastorałek, oprócz zainscenizowanej historii narodzenia Jezusa Chrystusa miału narrację, która w bardzo przystępny dla odbiorców sposób wytłumaczyła zarys historyczny czasów w których Chrystus się narodził, oraz przybliżyła postacie, które wówczas pojawiły się w, dzisiaj nazwano by ją, przestrzeni publicznej.

To jedne z najładniejszych przedstawień tego typu, jakie dane nam było w tym roku oglądać.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do podziwiania pięknej scenerii betlejemskiej nocy. W przedstawieniu wzięły udział Truskaweczki - zespół teatralny oraz zespół wokalny Minstral.
fotouslugi

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us