Menu
reklama
reklama
reklama

Jasełka w Młodzieżowym Domu Kultury - biblia, historia, legenda...

jaselkamdkza220118 38Kolejna porcja jasełek, tym razem przygotowana przez niestrudzonego propagatora amatorskiej teatralnej twórczości artystycznej, profesora Zbyszka Adamczyka na deskach Sali Teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury.

Scenariusz napisało trzech ważnych literatów, czyli Mateusz, Łukasz i Zbigniew.

Dwaj pierwsi wsławili się napisaniem ewangelii, trzeci biorąc część jednej, część drugiej i dokładając swoje wersety i , jest właśnie autorem jasełek, które dzieci i młodzież zobaczyły we wtorek 22 stycznia.


jaselkamdkza220118 37Jasełka oprócz przepięknie zaśpiewanych przez dziecięce zespoły kolęd i pastorałek, oprócz zainscenizowanej historii narodzenia Jezusa Chrystusa miału narrację, która w bardzo przystępny dla odbiorców sposób wytłumaczyła zarys historyczny czasów w których Chrystus się narodził, oraz przybliżyła postacie, które wówczas pojawiły się w, dzisiaj nazwano by ją, przestrzeni publicznej.

To jedne z najładniejszych przedstawień tego typu, jakie dane nam było w tym roku oglądać.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do podziwiania pięknej scenerii betlejemskiej nocy. W przedstawieniu wzięły udział Truskaweczki - zespół teatralny oraz zespół wokalny Minstral.
fotouslugi

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us