Menu

Spotkanie po dwudziestu latach absolwentów LO III

  • Autor 

absolwencilo3190118 35Kto jeszcze pamięta, że pierwszą siedzibą III LO w Jaworznie było byłe Liceum Medyczne przy ulicy Szczakowskiej, a wcześniej tamtejsza szkoła podstawowa?

Dopiero po kilku latach szkoła została przeniesiona do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 na ul. Towarowej, gdzie znajduje się do dziś.

W roku 1998 LO III wypuściło pierwszy rocznik absolwentów dlatego też w bieżącym roku świętujemy jubileusz 20 -lecia pierwszej matury.

Z tej okazji grono pedagogiczne i uczniowie zorganizowali I Spotkanie Absolwentów III Liceum.absolwencilo3190118 44Od początku istnienia szkoły do chwili obecnej ukończyło ją już ponad 2000 uczniów. Na spotkanie absolwentów 19 stycznia przybyło ok. 150 absolwentów z różnych lat, począwszy od najstarszych, tych którzy w 1998 r. zdawali maturę, do najmłodszych, którzy dopiero niedawno opuścili mury szkoły.

Spotkanie zaczęło się muzycznym akcentem występem Anety Gulik, absolwentki z roku 2001.

 

Po ciepłym powitaniu przez Panią dyrektor Martę Figurę, jak zwykle przy takich okazjach wspomniano najważniejsze fakty z istnienia palcówki - uczyniła to wicedyrektor, Pani Janina Plewa przedstawiając historię szkoły, podkreślając sukcesy uczniów, zmiany jakie następowały w szkole, a nawet losy absolwentów.

absolwencilo3190118 67Po występie kolejnej absolwentki Martyny Pluty, głos zabrały pierwsza i długoletnia dyrektor liceum Zofia Guja oraz jej następczyni Elwira Woźniak - Lehnort.

Po występie muzycznym aktualnych uczniów LO3 wydarzenia z życia szkoły podsumowały nauczycielki: Renata Szczepanik, Małgorzata Żmuda i Katarzyna Ćwiertnia.

Część oficjalną zakończył występ kolejnej absolwentki Martyny Knot, po której nastąpiło zwiedzanie szkoły i poczęstunek, gdzie w formie nieformalnej wspominano lata nauki i odświeżano przyjaźnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us