Menu
reklama
reklama
reklama

Obchody jubileuszu DK w Szczakowej rozpoczęte

jubildkszczakowa190118 43Rozpoczął się rok świętowania jubileuszu szczakowskiego Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego.

W piątek, 19 stycznia inauguracyjnym koncertem pod tytułem w formie życzenia na przyszłość: "Wszystkiego najlepszego" rozpoczęto celebrowanie dziewięćdziesięciolecia obiektu, który powołał do życia właśnie Zdzisław Krudzielski, a który tego patrona zawdzięcza Panu Tadeuszowi Kaczmarkowi - Zastępcy Prezydenta Jaworzna.

On to zaproponował takie uczczenie człowieka, który dla Szczakowej i jej mieszkańców zrobił bardzo wiele w początkach XX wieku.jubildkszczakowa190118 7Krótkim słowem powitania rozpoczęto wieczór. Do wypełnionej sali domu kultury Pan Tadeusz Kaczmarek skierował wspomnienie historii tego budynku i okolicznych obiektów, łącznie z kręgielnią, której pozostałością jest szczakowska siedziba Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna.

Część artystyczną wypełniła solistka Paulina Kurkowska, młodzi pianiści oraz trzy zespoły wokalne o charakterze chórów, czyli: dzieci ze Szkoły Muzycznej w Jaworznie, chór Sokół, oraz Chór Gospel Wings.

każda z części poświęcona była tematyce bożonarodzeniowej, wszak jeszcze można śpiewać kolędy, ale każda o innym charakterze.

jubildkszczakowa190118 75Różnorodność stylów niesłychanie spodobała się przybyłej publiczności, ale mimo chęci pośpiewania razem, widzowie nie czynili tego, chcąc wysłuchać przepięknych aranżacji jakich jeszcze nikt chyba nie słyszał.

Dowód to na fakt, że kolędy wciąż są popularne i chętnie śpiewane, ale odrobina nowoczesności i niestandardowego podejścia do rytmu, czy też środków wyrazu im na pewno nie zaszkodzi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.

 

UWAGA Miej szacunek dla mojej pracy. Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us