Menu

Janek Samołyk i Generał Stiwell w Jazz Clubie

  • Autor 

janeksamolyk 41Dwa zespoły rozpoczęły sezon koncertowy w Jazz Clubie Muzeum.
Gwiazdą inaugurującą sezon był zaznajomiony już z Jaworznem bardzo dobrze, Janek Samołyk, który miał ten przywilej, że mógł zaprosić do supportu kogo chciał. Padło na mysłowicką grupę rockową General Stilwell, której muzyka w prostej linii koresponduje z innymi mysłowickimi tuzami Myslovitz oraz Negatyw. Śledzący na bieżąco scenę rockową doskonale wiedzą, zę nic nie dzieje się tu przypadkowo.
General Stilwell zagrał czterdziestominutowego seta składającego się z utworów z trzech płyt wydanych na przestrzeni ostatnich lat. To ballady z nutą lekkiej agresywności w warstwie muzycznej, ale w każdym przypadku z przemyślaną warstwą tekstową - tak już mysłowiczanie mają.


Janek Samołyk jak zwykle w doskonałej formie, tryskający humorem i energią ze sceny przypomniał swoje największe przeboje, ale pokazał co nowego u niego na podwórku twórczym. A były to niezwykle ciekawe pozycje, z których być może niewiele "wyląduje" na listach przebojów", ale będą na pewno chętnie słuchane i kupowane, ponieważ mówią w sposób bardzo wyrazisty o codzienności, o rozterkach miłosnych głównie ale i o przyjaźni, a czasem nawet o delikatnej złości na ten świat.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.

A oto jeden z koncertów Janka W Jazz Clubie w naszej relacji - Krajobraz z Przemszą - Janka samołyka

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us