Menu
reklama
reklama
reklama

Jaworzno upamiętniło ofiary stanu wojennego

stanwojenny2017 6113 grudnia to data, która bardzo zapadła w pamięć Polaków.

Naród zdominowany przez sowieckich sługusów, poniżony do granic możliwości, chcący oddychać wolnością, został przyparty do muru przez juntę Jaruzelskiego, która to przez długi czas pilnowała aby płonień wolności nie płonął.

Jednak Naród przetrwał trudy stanu wojennego, czyli, jak się do dziś mówi wojny wypowiedzianej przez Jaruzelskiego Polakom.Strach, trudy aresztowań, internowań, koszmarna propaganda WRON-y czyli wojskowej rady ocalenia narodowego, oraz kłamstwa i próba wmówienia nam, że Jaruzelski uratował Polskę, nie udały się.

stanwojenny2017 23Od czego miał uratować? Podobno od sowietów. Nie! Jaruzelski wprowadził stan wojenny w celu obrony interesów elit władzy.

Solidarność przetrwała, przetrwał duch narodowy i oto mamy w końcu Polskę w której jesteśmy wolni.

W środę, 13 grudnia wieczorem w Kolegiacie członkowie solidarności oraz inni patrioci wzięli udział w mszy świętej, a potem przemaszerowali aby przez kilkanaście minut upamiętniać ofiary stanu wojennego na rondzie im. Solidarności. Uroczystość przygotwała jaworznicka "Solidarność" przy udziale radnego Dawida Domagalskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us