Menu

Barbórkowa msza święta w Kolegiacie w Jaworznie

  • Autor 

mszabarborka31217 89Górnicze święto przypada 4 grudnia, ale fedrująca brać jest tak duża, że jeden dzień nie wystarczyłby, aby złożyć wszystkim życzenia, aby podsumować kolejny rok w pracy pod ziemią, aby przyznać nagrody za ciężką pracę, aby w końcu po prostu świętować- podziękować Bogu za bezpieczne zjazdy i wyjazdy oraz bawić się na karczmach.

W niedzielę, 3 grudnia w Jaworznie odbyła się uroczysta msza święta.

Msza barbórkowa, w której uczestniczyły oprócz górników, władze miasta w osobach prezydenta Pana Pawła Silberta oraz Jego zastępców Pani Moniki Bryl i Pana Tadeusza Kaczmarka.

mszabarborka31217 54Przybyli parlamentarzyści, a wśród nich Poseł na Sem, Pan Dariusz Starzycki, władze zakładów górniczych, rodziny górników.

Mszę odprawili koncelebranci w osobach Biskupa Grzegorza Kaszaka, Księdza Prałata Eugeniusza Cebulskiego i sekretarza Kurii Księdza Mariusza Karasia.

Niedzielne nabożeństwo miało dodatkowy, szczególny charakter.

Podczas liturgii Biskup poświęcił sztandary trzech zakładów; Sobieski, Janina i Brzeszcze, należących do jednej spółki węglowej Tauron Wydobycie S.A.

mszabarborka31217 168W swojej homilii ksiądz Biskup z uznaniem wyraził się na temat trudnej pracy górników, życząc im szczęśliwego roku, ale i wskazał na ich odpowiedzialność za siebie i za innych, którzy razem zjeżdżają pod ziemię.

W pozostałej części kazania wyraził troskę o kraj, o Polskę, w czasach, kiedy obserwujemy działania zagranicy służące ingerencji w nasze wewnętrzne sprawy.

Na okres przedświąteczny życzył wsparcia Boga, a na święta szczęścia, spokoju i pojednania z bliźnimi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mszy świętej.


UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

http://www.mojejaworzno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1725:krakow-street-band-ponownie-w-jazz-clubie-muzeum&Itemid=394
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us