Menu
reklama
reklama

Rondo Marii i Lecha Kaczyńskich w Jaworznieobwodnica polnocna jaworzno 0617a 28W dniu 30 listopada Rada Miejska w Jaworznie podjęła uchwałę o nadaniu rondu położonemu u zbiegu ulicy św. Wojciecha i "Obwodnicy Północnej", nazwy Marii i Lecha Kaczyńskich.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy:

W związku z zakończeniem procesu inwestycyjnego w Jaworznie w zakresie budowy kolejnego odcinka „Obwodnicy Północnej”, w ramach której zostało zabudowane rondo położone u zbiegu ulicy
św. Wojciecha i "Obwodnicy Północnej", możliwe jest nazwanie nowego obiektu publicznego, na co Prezydent Miasta Jaworzna wyraził zgodę. Rondo położone jest w ciągu drogi wewnętrznej na działkach będących własnością Miasta na prawach powiatu Jaworzna.

Biorąc pod uwagę oczekiwania mieszkańców wyrażone w stosownych wnioskach, w tym posła
na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego, dotyczące upamiętnienia na terenie miasta Pary Prezydenckiej śp. Marii i Lecha Kaczyńskich, Miejski Zespół Nazewnictwa Obiektów Publicznych zarekomendował nadanie nowemu obiektowi nazwę Rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Niniejsze jest podziękowaniem i uhonorowaniem ważnych dla historii Polski postaci - Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Jaworznianie pamiętając i doceniając działalność i oddanie Pary Prezydenckiej dla Ojczyzny chcą, by jeden z ważniejszych obiektów w przestrzeni Jaworzna nazwany był Ich imieniem.

Cieszy fakt, że tak pamięć o tak ważnych osobistościach będzie miała swoje stałe miejsce w naszym mieście. Cieszy również fakt, że uchawał została przyjęta jednogłośnie, bez podziałów.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us