Menu
reklama

Janusz Radek - Halina Poświatowska - duet niezwykły

  • Autor  Sasza

 

jradek221117 26Są takie koncerty, które wzbudzają wielki respekt od samego początku, a są takie, które przyjmuje się z mniejszą dozą akceptacji, Ale koncert Janusza Radka wywołał, i pewnie takie było założenie artysty, odczucia zlokalizowane na różnych biegunach emocji. Od zachwytu, po niespecjalny entuzjazm.

Kim ty jesteś dla mnie - zebrane pod takim zbiorczym tytułem utwory, których podstawą jest poezja Haliny Poświatowskiej oraz niesamowity głos Janusza Radka. Aranżacje pełne emocji, interpretacje bardzo eksperymentalne, z dużą dozą elektroniki- tak właśnie wygląda najnowszy materiał Janusza Radka, który ukazuje zupełnie nowe zabarwienie poezji Poświatowskiej.
To właśnie głównie utwory z albumu Poświatowska/Radek - Kim ty jesteś dla mnie, artysta o zniewalającym głosie zaprezentował jaworznickiej publiczności w czwartkowy wieczór w Bibliotece.
Ubranie słów poetki, która w niezwykły sposób potrafiła uchwycić wszelkie emocje, w muzykę płynącą wprost z ust Janusza Radka musiało zakończyć się sukcesem.

 

jradek221117 23Czasu się zmieniają, zmieniają się gusta, zmienia się sposób przekazu treści - poezji, prozy, muzyki. Artyści poszukują nowych form, nowych dźwięków, różnej dynamiki i to musi wzbudzać dyskusje, które po koncercie Janusza Radka pojawiły się.

Jedni wskazywali na wybitne nowatorstwo i współgranie z trudną poezją Haliny Poświatowskiej, jaką Janusz Radek wziął na swój doskonały wykonawczy warsztat, poezją w której miłość, śmierć, uwielbienie i głęboka filozofia życia przeplatają się nieustannie.

Wtedy, kiedy Poświatowska tworzyła jej poezja zrozumiała nie była w wielu kręgach odbiorców. Być może dziś, kiedy łatwiej jet zinterpretować słowa poetki, należało wprowadzić po raz kolejny trudny klimat aby osiągnąć tamte, sprzed kilkudziesięciu lat e mocje?

Ale z kolei inni, o innej wrażliwości powiedzieli, że właśnie taka muzyka, nacechowana elektroniką, wieloma efektami akustycznymi, wokalem eksperymentującym w wielu płaszczyznach, powinna się tu sprawdzić.

jradek221117 11Na to pytanie nie da się odpowiedzieć przy tak zróżnicowanych opiniach o koncercie.

Fakt faktem, publiczność zebrana w Miejskiej Bibliotece Publicznej była wsłuchana i wpatrzona w artystę, który z bezwzględnym profesjonalizmem wyśpiewał poezję, doskonale posługując się zarówno instrumentem klawiszowym, wraz z akompaniatorem, jak i looperem, na żywo przygotowując podkłady, co było niezwykłym doświadczeniem dla zwłaszcza starszej części widowni, która był zachwycona niezależnie od innych odczuć.

Kolejny świetny koncert mamy za sobą, koncert, który z powodu pewnych różnic w odbiorze na pewno na długo pozostanie w pamięci. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z czwartkowego wieczoru.


UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us