Menu
reklama
reklama

Zawody pożarnicze Drużyn Młodzieżowych w Jaworznie

 


zawodypozarnicze181117 51Jaworznicki turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest ewenementem w skali kraju. To jedyny taki turniej, który wspierany jest finansowo przez samorząd miasta.

W przygotowania, organizację i prowadzenie angażują się wszyscy miejscy strażacy zorganizowani w poszczególnych jednostkach OSP.


Jaworzno ma jeszcze jeden wielki atut. Jest nim obecność jednego z najbardziej doświadczonych ludzi w Polsce, Pana Janusza Skulicha, który przechodząc przez wszelkie szczeble zawodowej aktywności był Zastępcą Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz dyrektorem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.


zawodypozarnicze181117 85Druh Janusz Skulich zasłużył się udziałem w akcjach gaszenia pożaru lasu koło Kuźni Raciborskiej w 1992 roku, pożaru w zakładach PolarCup w Siemianowicach Śląskich w 2000 roku oraz pożaru rafinerii w Trzebini w roku 2002.

Uczestniczył w zwalczaniu powodzi tysiąclecia w Raciborzu w 1997 roku., a na początku 2006 roku kierował działaniami ratowniczymi po katastrofie budowlanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich, za co został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymać nagrodę od takiego Strażaka to wielkie przeżycie dla młodych adeptów tego zawodu, albo i pasji. A przecież przyjeżdżają do Jaworzna Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z wielu miast, a w tym roku zaszczyciły nas nawet dwa zespoły z Republiki Czeskiej.

ZAPRASZAMY DO WIELKIEJ GALERII ZDJĘĆ

zawodypozarnicze181117 124Niemniej nagrody wręczali wszyscy wysocy stopniami jaworzniccy druhowie. A w uroczystości dekoracji wziął udział między innymi Poseł na Sejm RP, Pan Dariusz Starzycki.
Zawody polegały na przebiegnięciu toru przeszkód, przeskakiwaniu ich, bądź przeczołganiu się pod nimi, na wiązaniu węzłów strażackich i na kompletowaniu zestawu do gaszenia pożaru - trójnik, wąż, sikawka...

Wyniki zawodów sportowych prezentują się następująco.

I miejsce - Ochotnicza Straż Pożarna w Kunicach
II miejsce - SDH Haviřov Město
III miejsce - SDH Térlicko Hradišté

Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce: Kamil Bania
II miejsce: Jakub Kontrik
III miejsce: Jakub Janecki
turniejMDP181117 1

 

Komentarze   

# error 2017-11-19 12:10
Wszystko super tylko dlaczego było brak jekiejkolwiek informacji o takiej imprezie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Sasza 2017-11-19 15:36
Pytanie chyba do organizatora :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us