Menu
reklama
reklama

Doroczne święto krwiodawców - święto daru życia

 

dawcykrwi181117 65Jak co roku  krwiodawcy z naszego miasta obchodzili swoje święto - Dzień Honorowego Krwiodawstwa. Podczas spotkania wręczono odznaczenia zasłużonym honorowym dawcom krwi. Podziękowania i gratulacje organizatorom złożyli m.in. zastępca prezydenta Monika Bryl, a także wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej - Anna Lichota oraz radny Dawid Domagalski, który sam jest honorowym dawcą krwi.

Spotkanie rozpoczęła pani Anna Grelowska, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Jaworznie, która omówiła działalność i historię jednostki. Następnie odznaczono zasłużonych honorowych dawców krwi.

Zgodnie z Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej PCK z 5 listopada 2017 r., odznaki OH PCK otrzymali:

 

dawcykrwi181117 35Zdzisław Panek - OH PCK stopnia I
Bogdan Reza - OH PCK stopni I
Jan Medalion - OH PCK stopnia III
Dawid Domagalski - OH PCK stopnia IV
Waldemar Sopata - OH PCK stopnia IV

Odznaczenie Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu:

Antoni Rutkowski (oficjalne wręczenie odznaczenia nastąpi w czasie Akademii organizowanej przez Wojewodę Śląskiego)

Odznaczenia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi (ZHDK) stopnia I (kobiety po oddaniu powyżej 15 l krwi, mężczyźni po oddaniu powyżej 18 l krwi) otrzymują:

dawcykrwi181117 61Daniel Jarczyk
Piotr Patyk
Jarosław Pancerz
Krzysztof Knapik
Robert Świdrak
Tomasz Wygaś
Przemysław Kozakiewicz
Daniel Zimoląg
Piotr Michalik
Krzysztof Jochymek
Mirosław Sokół
Szymon Oszczygieł
Krzysztof Duda
Patryk Zieliński
Jan Gusto
Marcin Nowacki
Zbigniew Kozakiewicz
Marek Olszanecki
Danuta Malawska
Bogusław Malawski
Dawid Domagalski

Ponadto, od stycznia 2017 r. do 15 listopada 2017 r., w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Jaworznie, odznaczenia ZHDK stopnia II (kobiety po oddaniu powyżej 10 l krwi, mężczyźni po oddaniu powyżej 12 l krwi) otrzymało 17 krwiodawców, a odznaczenia ZHDK stopnia III (kobiety po oddaniu 5 l krwi, mężczyźni po oddaniu 6 l krwi) - 49 krwiodawców.


UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us