Menu
reklama

Seniorzy w Byczynie świętowali

  • Autor 

SENIORZYBYCZYNA1117 45Dzień seniora? To możliwe, ale w Byczyńskim klubie Niko z okazji tego święta zgromadziły się całkiem młode osoby, jakoś na seniorów nie wyglądające. Raźne, energiczne, uśmiechnięte... A może to właśnie takie czasy nastały, że pewien wiek jest wiekiem dostojnym, ale wcale nie determinuje sposobu zachowania jako ktoś starszy, mniej energiczny.

To daje się zauważyć na co dzień w naszym mieście, gdzie osoby po sześćdziesiątce, ale i te dobiegające nawet dziewięćdziesiątki starają się z powodzeniem zachować zdrowego ducha i zdrowe ciało. To najpewniej zasługa atmosfery, jaka została w mieście stworzona dla naszych babć, dziadków, rodziców.SENIORZYBYCZYNA1117 42Oni to ośmieleni faktem że liczba przeżytych lat wcale nie musi być odwrotnie proporcjonalna do liczby dni spędzonych aktywnie i spędzają te dni nawet chyba bardziej interesująco niż niektórzy młodzi, z wzrokiem wpatrzonym w telefon albo komputer, czy też przesiadujący przy klubowym stoliku godzinami.

Miejmy nadzieję ze właśnie ci starsi będą wzorem dla dorastających, alby nie marnowali życia na nic nie robienie.

W byczyńskim Klubie Niko przygotowano uroczyste świętowanie Dnia Seniora zapraszając Prezydenta Pana Pawła Silberta, Jego zastępczynię, Panią Monikę Bryl, aktywnie i z uśmiechem na co dzień działająca radną Panią Anię Lichotę oraz własne grono osób, tworzących dzielnicową społeczność.

SENIORZYBYCZYNA1117 66Przed częścią imprezową, zabawową i konsumpcyjną odbyła się część oficjalna, podczas której władze miasta wyraziły swój podziw dla seniorów, złożyli życzenia parom, które przeżyły ze sobą kilkadziesiąt lat, wręczając im okazjonalne upominki.

Nie obyło się bez śpiewów zespołu regionalnego Byczynianki, nie obyło się bez radosnych toastów i występu Pana Jana Lesia, który odczytał swoje aktualne wiersze. A potem już przyszła czas na śpiewy, wspominki, tańce przy muzyce Dariusza Feca i serdeczności wyrażane w prywatnych rozmowach. Zapraszamy do wysłuchania jednej z piosenek Byczynianek i do obejrzenia zdjęć z wieczoru.

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .
 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us