Menu

11 Listopada - SP3 w Klubie Relax

  • Autor 


akademiarelax101117 15Gościnny Klub Relax po raz kolejny był miejscem w którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Niedzieliskach zaprezentowali niepodległościową akademię w przeddzień święta 11 Listopada.

Na scenie znalazło się kilkudziesięciu uczniów, a na widowni o wiele więcej z nich obserwowało, słuchało, oraz przeżywało bardzo sugestywny program ukazujący wielkość Rzeczypospolitej oraz drogi, jakie wiodły do jej niepodległości.

Oprócz opisów prozatorskich znalazły się i pieśni i piosenki i wiersze, które przez stulecia dodawały ducha Polakom tak walczącym o wolność, jak i tym, którzy zdani byli na łaskę i niełaskę wrogów, zaborców i nieprzyjaciół.

Zarówno aktorzy przedstawienia, jak i młoda publiczność byli podekscytowani faktem, ze znajdują się w prawdziwej sali ze sceną, na prawdziwej widowni, To zupełnie inne przeżycie niż w tradycyjnej szkolnej sali gimnastycznej.

Program trwał prawie tyle, co lekcyjna godzina, a my uczestniczyliśmy w nim fotografując dzieci, które zapewne zyskały dużą wiedzę na temat patriotyzmu oraz przekonały się o potrzebie szanowania historii i tradycji tak w sposób wzniosły jak i w zwykłym życiu codziennym.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us