Menu

Audycje muzyczne Archetti - popularyzaja muzyki wśród najmłodszych

  • Autor 


audmuz31117 30Archetti, orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna dba o swoich fanów i regularnie oferuje im koncerty i inne artystyczne wydarzenia. przypomnijmy, ze Orkiestra to również działalność całego Domu Kultury, toteż mamy do czynienia i z koncertami, przedstawieniami z innymi podmiotami.
Ale działalność to nie tylko odtwórcze przekazywanie sztuki, ale szeroko pojęta edukacja artystyczna, będąca całkowicie pionierska w Jaworznie. Polega na organizowaniu tak zwanych audycji muzycznych dla dzieci - uczniów szkół,.
Podczas takiej audycji, członkowie zespołu prezentują znane utwory z klasyki muzyki smyczkowej, ale dla dzieci, zgódźmy się z tym, samo słuchanie jest mało edukacyjne.


audmuz31117 51Dlatego audycja polega na prowadzeniu przez konferansjera swego rodzaju spektaklu, podczas którego tłumaczy on dzieciom muzykę, przybliża ciekawe fakty związane z życiem artystów, kompozytorów, oraz sugeruje co dana muzyka może przedstawiać. Ważne jest pokazanie młodym słuchaczom, że wiele zjawisk na przykład przyrody można przedstawić za pomocą dźwięków, Czy to burza, czy deszcz, czy lekki wietrzyk, albo potężna wichura, czy też klimat lasu, w którym żyją krasnoludki, trolle, albo zwykłe zwierzątka, ptaki, owady.
Konferansjerem który przechadza się wśród dziecięcej publiczności jest oczywiście dyrygent, czyli Maciej Tomasiewicz. Podobnie jak z dorosłą, wyrafinowana publicznością nawiązuje on doskonały kontakt, przez co dzieci słuchają jak zaczarowane zarówno Jego opowieści, jak i granej później muzyki.
Zobaczmy na zdjęciach jedną z takich lekcji.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us