Menu

Szukasz kredytu przez internet? Sprawdź, gdzie pożyczysz najwięcej.


szybki kredyt przez internet Coraz więcej spraw załatwiamy przez internet. Nic dziwnego, że wielu Polaków szuka także możliwości zaciągnięcia kredytu online. Banki dostrzegają już tę potrzebę i coraz częściej udostępniają taką możliwość. Niestety, nie wszędzie można pożyczyć w ten sposób większą kwotę.

W Polsce korzysta z internetu już 26,7 mln osób, spędzając w sieci średnio 2 godziny i 7 minut dziennie ? według danych raportu NetB@nk. Wiele z tych osób korzysta także aktywnie z bankowości internetowej, a zainteresowanie usługami bankowymi online nieustannie rośnie. W bieżącym roku było więcej o 8,72% osób, które korzystały z oferty banków przez internet. Niestety, instytucje finansowe nie zawsze nadążają za oczekiwaniami klientów pod względem dostępu online do kredytów. Na szczęście można znaleźć na rynku takie banki, które są gotowe pożyczyć pieniądze całkowicie przez internet (wszystkie formalności załatwiane online i uruchamianie środków zdalnie) nawet nowym klientom. Portal pozyczki.info sprawdził, gdzie można w ten sposób zaciągnąć kredyt na najwyższą kwotę. Oto nasz krótki ranking.

1. Inbank

Niekwestionowanym liderem naszego rankingu został Inbank Polska, który proponuje kredyt gotówkowy w wysokości 50 tys. zł. Co najważniejsze, te pieniądze można pożyczyć całkowicie online, bez wychodzenia z domu. Żaden inny bank nie może równać się pod tym względem z Inbankiem. Warto przypomnieć, że ta instytucja finansowa została w bieżącym roku doceniona przez Laur Konsumencki, zyskując tytuł Odkrycia Roku 2017 jako nowa, innowacyjna marka na polskim rynku. Kredyt gotówkowy w Inbanku można zaciągnąć maksymalnie na 72 miesiące bez żadnej prowizji. Wystarczy zarejestrować się w na stronie www Inbanku, wypełnić wniosek o kredyt i wykonać przelew weryfikacyjny 1 zł. Umowę podpisuje się kodem otrzymanym w wiadomości SMS.

2. ING Bank Śląski

Na drugim miejscu naszego rankingu uplasował się ING Bank Śląski ze swoją pożyczką gotówkową. Nowym klientom bank pożyczy online dużo mniej niż lider zestawienia, bo jedynie 18,5 tys. zł. Okres kredytowania jest także krótszy i wynosi maksymalnie 48 miesięcy. Po wypełnieniu wniosku kredytowego online trzeba jeszcze dołączyć skan dowodu osobistego i dokumentów potwierdzających osiągany dochód (może to być na przykład wyciąg z konta za okres 3 ostatnich miesięcy).

3. Santander Consumer Bank

Podium naszego zestawienia zamyka Santander Consumer Bank, proponując Mistrzowski Kredyt Gotówkowy. Nowy klient pożyczy tam maksymalnie 15 tys. zł na 60 miesięcy. Bank chwali się, że udziela kredytu po zaledwie kilku kliknięciach, a pieniądze na koncie kredytobiorcy pojawią się do 24 godzin. Przez cały czas dostępna jest umowa w formie elektronicznej, co pozwala przeczytać ją dokładnie w każdej chwili. Weryfikacja klienta odbywa się na podstawie przelewu w wysokości 1 zł. Można tam samodzielnie wybrać dzień spłaty miesięcznej raty.

4. Getin Bank

Getin Bank proponuje kredyt całkowicie online pod postacią iKredytu. Nowy klient pożyczy maksymalnie 10 tys. zł na okres do 36 miesięcy. Można wybierać pomiędzy wariantem z ubezpieczeniem i bez ubezpieczenia. Najpierw dokonuje się symulacji kredytu, potem przesyła się wniosek kredytowy online (razem ze skanem dowodu osobistego). W korespondencji e-mailowej klient otrzymuje umowę kredytową, z którą może się zapoznać w domowym zaciszu. Po zaakceptowaniu warunków kredytu należy zatwierdzić umowę. Potem bank uruchamia kredyt, wypłacając pieniądze na wskazane przez wnioskodawcę konto.

5. T-Mobile Usługi Bankowe

W naszym zestawieniu zdecydowanie najmniej pożyczy nowy klient w T-Mobile Usługi Bankowe. W ramach Pożyczki Gotówkowej 0% dostępna jest maksymalnie kwota 4 tys. zł. Za to bank zapewnia bardzo długi okres spłaty ? nawet do 120 miesięcy. Niestety, niska kwota kredytu sprawia, że to raczej produkt wygodny dla tych klientów, którzy chcą szybko pożyczyć pieniądze na niewielkie wydatki, ale nie zamierzają wszystkiego spłacać naraz, jak to jest w przypadku niskokwotowych chwilówek.

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że niska kwota kredytu to niejedyny problem w przypadku wielu ofert kredytów online. Banki nie tylko nie chcą pożyczać wysokich sum na odległość, ale również niechętnie robią to w przypadku nowych klientów. W rezultacie okazuje się, że banki chwalą się ofertą online, ale często jest ona dostępna tylko dla stałych klientów, a do tego część formalności i tak trzeba załatwić w oddziale banku. Na tym tle pozytywnie wyróżnia się nowy na polskim rynku Inbank Polska, który stawia przede wszystkim na dostępność produktów online, umożliwia pożyczenie bardzo dużej kwoty, a wszystkie formalności zostały tam zautomatyzowane.

Wydaje się, że oferta kredytów online będzie się z czasem poszerzała i stanie się bardziej dostępna dla każdego, ponieważ takie są oczekiwania klientów. Skoro możemy już kupić online prawie każdy produkt, dlaczego nie mielibyśmy przez internet pożyczać swobodnie pieniędzy i zaciągać kredyty na wysokie kwoty?

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us