Menu
reklama

Konkurs Piosenki Turystycznej zakończony

piosturyst1017 23Piosenka turystyczna to szczególny rodzaj piosenki.
W zasadzie każda piosenka zaśpiewana na łonie natury, przez osobnika nazwanego umownie turystą, winna mieć miano turystycznej.
Ale tak nie jest. Próby podporządkowania stylów jednak istnieją. Od czasu do czasu znajdujemy w śpiewnikach turystycznych przeboje rocka czy popu, ale i piosenki harcerskie.
Ale nikt, kto zna charakter piosenki turystycznej nie da się oszukać. Turysta ma śpiewać o wolności, wędrowaniu, o żeglowaniu, czy zwiedzaniu świata. O życiu na łonie natury i w zgodzie z przyrodą, i o tym, że przyjaźń jest ściśle związana z wędrówką i podziwianiem gór, jezior, lasów i wszelkiego piękna tychże.

Nie wszystkie piosenki zaprezentowane na Konkursie Piosenki Turystycznej miały charakter właściwy.
Szkoda, bo zasób tego typu utworów zarówno w literaturze papierowej, jak i w internecie jest nieprzebrany. Setki, tysiące melodii, tyle samo wierszy tekstów..


piosturyst1017 48Jak ktoś podczas jednej z przerw w konkursie odbywającym się w Szczakowej powiedział, przede wszystkim nauczyciele przygotowujący dzieci i młodzież do występów powinni zwrócić uwagę na tematykę i charakter śpiewanych utworów. Ale, pozostajemy sprawiedliwi, piosenki były przygotowane starannie, często z ciekawą choreografią i rekwizytami. Śpiewali młodzi i starsi i najstarsi, śpiewał nawet chór Sokół, kojarzony z zupełnie innym repertuarem.
Niestety naszej redakcji nie udało się być z aparatem przez całe dwa dni, obiektyw penetrował scenę tylko przez dwie godziny ale to, co udało się "ustrzelić", da się oglądać.
Nasza gitara również zagrała w oczekiwaniu na werdykt jury, publiczność biła brawo.

Konkurs się zakończył, a jego wyniki będą dostępne na stronie organizatora. a my zapraszamy do obejrzenia skromnej galerii.


 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us