Menu

ZLO rozdał jaworznianom ponad 1000 kuponów na bezpłatne badania

  • Autor  ZLO

 


kupony Zdrowa rodzina CustomZespół Lecznictwa Otwartego podczas kilkunastu imprez dla mieszkańców Jaworzna, które odbywały się w ostatnich miesiącach rozdał ? w ramach autorskiej akcji ?Zdrowa rodzina? ? ponad 1000 kuponów na bezpłatne badania laboratoryjne. Spółka zapewniała też opiekę medyczną podczas imprez i gwarantowała ich uczestnikom różne usługi medyczne.

Pierwsze kupony trafiły do uczestników organizowanego w maju Święta Rodziny. Podczas imprezy ZLO gwarantował także usługi realizowane przez personel medyczny spółki jak pomiar wzrostu i masy ciała z obliczaniem BMI, pomiar ciśnienia tętniczego oraz porady dietetyka.


? ZLO od wielu lat angażuje się w imprezy organizowane dla jaworznian. Zabezpieczamy te imprezy medycznie i świadczymy podczas nich różne usługi. W tym roku postanowiliśmy zachęcić naszych pacjentów i wszystkich mieszkańców do pogłębionej profilaktyki zdrowotnej, którą najskuteczniej jesteśmy w stanie zapewnić w naszych przychodniach. Tak narodził się pomysł na akcję ?Zdrowa rodzina ? mówi Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie. ? Cieszymy, że nasza inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem jaworznian. Podczas plenerowych imprez rozdaliśmy ponad 1000 rodzinnych kuponów ? dodaje prezes ZLO. W ramach akcji ?Zdrowa Rodzina? ZLO przygotował zestawy badań zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Dla dzieci dedykowane były kupony ?Zdrowe dziecko?. W ramach akcji personel medyczny spółki badał BMI (body mass index ? wskaźnik masy ciała) i zapraszał do bezpłatnych badań poziomu glukozy (glukoza na czczo) oraz konsultacji dietetycznej. Dla dorosłych ZLO przygotował pakiety badań laboratoryjnych ? ?Zdrowa kobieta? oraz ?Zdrowy mężczyzna? ? z których zainteresowani wybrać mogą dwa najbardziej potrzebne. I tak, zarówno kobiety jak i mężczyzn spółka zachęcała do badań w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B (WZW B: antygen, P/ciała anty ? HBS), które dedykowała w szczególności osobom wykonującym zawody medyczne, a także związane z kosmetologią, fryzjerstwem itp. oraz pacjentom przygotowującym się do zabiegu medycznego. Ukąszonym przez kleszcze ZLO rekomendował badanie w kierunku boreliozy (p.p. boreliozie: IG M, IG G), w ramach profilaktyki chorób reumatologicznych, w tym dny moczanowej ? badanie kwasu moczowego, a w ramach monitorowania cukrzycy ? hemoglobiny glikowanej (HbAC1C). Można też było wybrać markery nowotworowe ? PSA dla mężczyzn oraz AFP i CEA dla kobiet.
ZLO Zdrowa Rodzina stoisko CustomW sumie, podczas kilkunastu imprez organizowanych od maja do października tego roku, spółka rozdała ponad 1000 kuponów ?Zdrowa kobieta? ?Zdrowy mężczyzna? i ?Zdrowe dziecko? oraz, podczas imprezy na Jeziorkach "Profilaktyka cukrzycy", 100 dodatkowych kuponów dedykowanych chorym na cukrzycę oraz osobom zainteresowanym przeprowadzeniem przesiewowych badań w kierunku tej choroby. Najwięcej kuponów akcji ?Zdrowa rodzina? (ponad 300) rozdano podczas majowego Święta Rodziny. Nie brakowało jednak zainteresowanych akcją ZLO podczas innych wydarzeń, w które zaangażowała się z kuponami spółka, jak Dzień Dziecka, Festyn Rodzinny w Byczynie, Festyn Rodzinny w Borach, Festyn Elżbietański w Szczakowej, Konferencja ,,Żyj zdrowo i bezpieczne? w Szkole Podstawowej Nr 1, Festyn Rodzinny ? Dom Działkowca ? Warpie, czy Dożynki w Byczynie. Ostatnią imprezą plenerową, na której można było pozyskać kupony, był październikowy Rajd Nordic Walking.
Dużym powodzeniem uczestników imprez cieszyły się także pokazy ZLO dotyczące bezpiecznego usuwania kleszczy z ciała, przeprowadzone po raz pierwszy dla najmłodszych podczas czerwcowego Dnia Dziecka na jaworznickim Rynku (gdzie spółka zaangażowała się w ścieżkę edukacyjną pod hasłem ,,Bezpieczne wakacje?) i powtarzane na wielu kolejnych imprezach, jak np. Festyn Elżbietański w Szczakowej, Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej Nr 3, Festyn Rodzinny ? Dom Działkowca Warpie czy Dożynki w Byczynie. Podczas pokazów uczestnicy imprez sami mogli spróbować profesjonalnego usuwania kleszczy na specjalnych fantomach i za pomocą dedykowanych temu, dostępnych w aptekach, urządzeń.
ZLO zabezpieczał także medycznie jaworznicki start Tour de Pologne oraz zaangażowany był ? gwarantując opiekę medyczną oraz usługi związane z profilaktyką zdrowotną ? m.in. w Dni Godności Osób Niepełnosprawnych czy Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej Nr 5.

 

***
Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie: spółka medyczna z Jaworzna, realizująca kompleksowe usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz opieki specjalistycznej. ZLO realizuje świadczenia medyczne na terenie całego miasta w przychodniach: Leopold (ul. Grunwaldzka 235), Kościuszko (Plac Górników 5a), Podłęże (al. Piłsudskiego 80), Szczakowa (ul. Koszarowa 1), Podwale (ul. Nosala 5), Osiedle Stałe (ul. Tysiąclecia 85), Ciężkowice (ul. Zawiszy Czarnego 11), Łubowiec (ul. Katowicka 59), Jeleń (ul. Wygoda 60), Byczyna (ul. Nauczycielska 4). ZLO zatrudnia ponad 250 osób, w tym: ponad 100 lekarzy, przeszło 90 pielęgniarek i blisko 60 pracowników pozostałego personelu medycznego (rejestratorki, rehabilitanci, asystentki stomatologiczne).

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us