Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Ślubowanie w Szkole Podstawowej 21

  • Autor  SP21


slubow21W dniu 12.10.2017 r. w reaktywowanej SP nr 21 w Jaworznie odbyło się znów, po 19 latach pasowanie uczniów klas pierwszych.


Na początek uroczystości młodzież wprowadziła dwa historyczne sztandary.

Pierwszy Szkoły Podstawowej z napisem w Jeleniu pochodzący z 1965 roku i drugi Gimnazjum nr 8 pochodzący z roku 2003. Był to bardzo wzruszający moment.


Przewodnicząca SU witała licznie przybyłych gości i przyjaciół szkoły: P. Przew. Komisji Edukacji Ewę Zuber; P. Naczelnik Wydziału Edukacji Irenę Wojtanowicz- Stadler; Radnych: Panią Renatę Chmielewską i Pana Janusza Papugę; P. Prezes Oddziału ZNP w Jaworznie Henrykę Stachańczyk; P. Bogumiłę Wacławek przedstawiciela NSZZ ?Solidarność? Pracowników Oświaty; P. Dyrektor PM nr 19 Marzenę Wójcik; P. Dyrektor SP 22 Marię; P. Przew. Rady Rodziców SP21 Monikę Urbanik. Każdy gość otrzymał piękny słonecznik, który wręczało dziecko z pierwszej klasy prowadzone za rączkę przez uczennicę z oddziałów gimnazjalnych.

slubow219W swoim przemówieniu Dyrektor SP nr 21 mgr inż. Sylwia Jochymek powiedziała: ?Historia zatoczyła koło. Wróciliśmy w naszej dzielnicy do dwóch szkół podstawowych.?

W kolejnej części uroczystości wspaniały występ przygotowali pierwszoklasiści, których wspierali starsi uczniowie. Po części oficjalnej nastąpiła pamiątkowa sesja fotograficzna i wspólne spotkanie rodziców i dzieci z wychowawcą, a nauczycieli z zaproszonymi gośćmi.

Panowała wspaniała atmosfera, przeplatana wspomnieniami, jak to drzewiej w ?starej szkole? bywało.
autor filmu: Konrad Tofil


 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us