Menu

Poznajmy projekty JBO na rok 2018

 • Autor 

 

jbo201710To nasi sąsiedzi, znajomi, osoby, które mijamy co dzień na ulicy, albo słyszymy i czytamy o nich w mediach. To te osoby, dla nas chcą zrobić coś lepszego, uczynić naszą codzienność, ciekawszą, skłonić do aktywności, do spojrzenia na swoje miasto, swoja okolicę na na swoja własność, swoje otoczenie do życia, do spędzania czasu.

Te osoby zapraszają na prezentację swoich pomysłów na wydatkowanie publicznych pieniędzy w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Zapraszamy i my, bo tegoroczne pomysły, mające być zrealizowane w roku przyszłym są naprawdę bardzo ciekawe. Zanim zagłosujemy, dobrze je poznać, a potem cieszyć się realizacją najlepszych projektów.W czwartek, 12 października zapraszamy na nowe wydarzenie w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. O godzinie 17:00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się prezentacja projektów ogólnomiejskich. Prelegentami konferencji będą wnioskodawcy i pomysłodawcy projektów, które pojawiły się w tej edycji i przeszły do głosowania.

 

Podczas spotkania wnioskodawcy i osoby, które tworzyły wnioski, ustalały szczegóły projektów, zaprezentują swoje pomysły mieszkańcom. W tym roku do głosowania zakwalifikowanych zostało 11 wniosków spośród 17 złożonych podczas naboru. Teraz kiedy trwa głosowanie, mieszkańcy mogą lepiej poznać założenia projektów i wybrać do realizacji najbardziej odpowiadający im pomysł.

Głosowanie rozpoczęło się 9 października i potrwa do 22 października br. Głosować można na dwa sposoby: tradycyjnie za pomocą kart do głosowania i internetowo za pośrednictwem strony www.jbo.jaworzno.pl  - zakładka GŁOSOWANIE. Punkty do głosowania tradycyjnego znajdują się w każdym obszarze konsultacyjnym. Pełen wykaz miejsc, gdzie można oddać głos, znajduje się na stronie www.jbo.jaworzno.pl  .
Oto projekty, na które można głosować w ramach budżetu ogólnomiejskiego JBO na 2018 rok:

 1. Grażyna Bogacz-Sokół "Bezpieczna ścieżka spacerowo-rowerowa z przystankiem do zabawy i odpoczynku wzdłuż ul. Kołłątaja"
 2. Jolanta Bożek "Leopold - budowa parkingu przy ul. Grunwaldzkiej (w sąsiedztwie bloków 209 i 215 oraz przystanku autobusowego Leopold)"
 3. Janusz Bryła "Trasy rowerowe Pumptrack i Single track zlokalizowane przy strefie sportowej Gigant"
 4. Łukasz Curyło, Marek Migas, Dawid Litka, Dawid Domagalski, Piotr Czarnota, Maria Kramarczyk "Strefa aktywności rodzinnej - Równa Górka"
 5. Krzysztof Frączek, Anna Frączek, Lucyna Piątek "Remont ulicy Kościuszkowców wraz z budową ogólnodostępnych parkingów i rewitalizacją zieleni"
 6. Jadwiga Grzybek, Maria Królikowska, Teresa Ptak "Budowa tężni solankowej w Geosferze"
 7. Mariusz Kowalski, Marzena Czarny, Anna Lichota, Renata Gacek, Ewa Zuber, Mariusz Burczy "Zielone strefy rekreacyjne - aktywizacja i integracja mieszkańców Jaworzna poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne (Nordic Walking)"
 8. Jan Kurp, Józef Kurek, Gabriela Buczkowska, Barbara Koleżyńska "Budowa łącznika komunikacyjnego przy SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie"
 9. Sebastian Pycia, Nikodem Motyka, Janusz Papuga "Impreza 100-lecia - festyn sportowo-rekreacyjno-festiwalowy na stadionie Victoria w Jaworznie"
 10. Maciej Stanek "Integracyjny Festiwal Muzyczno-Artystyczny pn. "Świat mniej znany" na Rynku w Jaworznie"
 11. Przemysław Wirski "Orlik 2012 - budowa trzeciego Orlika w Jaworznie przy ul. Szczakowskiej (w okolicach Szkoły Podstawowej Nr 3)"

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us