Menu

Abba Mamma Mia - Grupa Teatralna Czwórka zaprosiła

  • Autor 

abbamammamia 93Aktywność młodzieży jaworznickiej osiąga nowe, zaskakujące pułapy. Jeszcze nie ochłonęliśmy po spektaklu grupy Pani Anny Korczyk, kiedy kolejnym przedstawieniem uraczyła nas Grupa Teatralna Czwórka, która na scenie MDK wystawiła Musical Mamma Mia, oparty na motywach piosenek wielkiej gwiazdy muzyki lat 70 / 80. Szwedzkiego zespołu ABBA.

Musicale mają to do siebie, że ich fabuła jest wyjątkowo prosta, lekka, z reguły dotyczy spraw sercowych, damsko - męskich, rozpoczyna się małym nieporozumieniem pomiędzy bohaterami, a kończy oczywiście szczęśliwym rozwiązaniem wszelkich wątków. To tak, jak w operetce, starszej siostrze musicalu.

abbamammamia 89Aktorami byli członkowie Grupy Teatralnej Czwórka i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Królowej Jadwigi w Jaworznie, którzy wcielili się w uczestników małej intrygi na jednej z greckich wysp, kiedy to okazuje się, że ojcem jednego dziecka może być teoretycznie aż trzech mężczyzn.

Sophie, dwudziestoletnia córka Amerykanki prowadzącej niewielki hotelik na jednej z greckich wysp, przygotowuje się do swojego ślubu.

Chce, aby do ołtarza poprowadził ją jej ojciec. Rzecz w tym, że nie wie, kto nim jest. Znajduje stary pamiętnik swojej matki i wyczytuje z niego, że w pasującym do daty jej narodzin okresie spotykała się z trzema różnymi mężczyznami - Amerykaninem, Brytyjczykiem i Szwedem. Postanawia potajemnie zaprosić na ślub wszystkich trzech (podpisując się jako Donna, swoja matka). Jest przekonana, że gdy ich spotka, natychmiast pozna, który z nich to jej tata.

abbamammamia 71Aktorami byli:

Natalia Kubies, Weronika Florczak, Rafał Lis, Arkadiusz Białoń, Patryk Kaszteranda, Marcin Musiał, Justyna Wawiórko, Aleksandra Skoczylas, Patrycja Grojec, Nikola Nowak, Jakub Kielski, Krystian Kapłon, Michał Zagórski.

Z pasją wyreżyserowane przedstawienie oklaskiwali przybyli jaworznianie, zaskoczeni wykonaniem piosenek na żywo przez aktorów.

To nie proste, zwłaszcza że są to osoby, które nigdy wcześniej nie mieli do czynienia ani ze śpiewem, ani z aktorstwem, ani z występami na scenie.

Bijemy brawo i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us