Menu

Don't Worry Be Happy - Chór Sokół podsumował Tydzień Seniora w Jaworznie

  • Autor chorjawordysen3009170917 14O godzinie 12 rozpoczęła się msza święta kończąca szereg wydarzeń przewidzianych na Tydzień Seniora - święto skierowane do starszych pokoleń naszej miejskiej społeczności.

Do osób będących na emeryturach, do kochanych Dziaków Babć i do tych, którzy seniorami się czują. Wprawdzie żadna z tych osób nie przyzna, że jest już w wieku sędziwym, bo przecież każdy czuje się zawsze młodziej, niż to wynika z rachunku lat, każdy czuje się wiecznym nastolatkiem, ale przyjmijmy, że jedni mają za sobą mniejszy, a inni większy bagaż doświadczeń, przeżyć.
Seniorzy służą doświadczeniem, spokojem ducha, radami, których nie lekceważymy, uśmiechem, ciepłem, ale czasem stanowczością i skarceniem, kiedy nawet nieświadomie popełniamy błąd.chorjawordysen3009170917 30W zamian za to winni jesteśmy im szacunek, poświęcenie czasu, wiele dobrych słów i takiej organizacji życia, aby nie musieli odczuwać, albo odczuwali jak najmniej trudności życia codziennego.

I to zarówno w gronie rodziny, w sąsiedztwie, jak i na szczeblu miejskiej społeczności, organizacji samorządu.

Tak dzieje się w Jaworznie że seniorzy są doceniani, traktowani bardzo poważnie i nie jest to jednorazowy, nawet ten jednotygodniowy odruch, ale przez cały rok słychać informacje i trosce władz miasta o osoby wiekowe. Jak już niejednokrotnie pisaliśmy szczególnie o osoby starze troszczy się Pani Monika Bryl - Zastępca prezydenta Jaworzna, która jest wyjątkowo wrażliwa na potrzeby tak chorych, jak starszych, ale i rodziny, dzieci.

chorjawordysen3009170917 60Pani Prezydent wraz z Prezydentem Panem Pawłem Silbertem i Zastępcą, Panem Tadeuszem Kaczmarkiem przybyła na niedzielną mszę.

Pojawiły się również: Pani Ewa Zuber - wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Ewa Sidełko Paleczny - sekretarz miasta i inne osoby organizujące poszczególne wydarzenia w tym miłym tygodniu.

Mszę świętą koncelebrowało czterech kapłanów, a homilia dotyczyła oczywiście spraw pomiędzy pokoleniami, traktowania siebie nawzajem w rodzinach, czy też społecznościach, z uwzględnieniem różnic potrzeb charakteryzujących osoby, które dzielą czasem dziesięciolecia.

chorjawordysen3009170917 42Na koniec wystąpił Chór Sokół. Chór ten coraz mocnej wpisuje się w miejską przestrzeń kulturalną, czyniąc nieustanne postępy w wykonywaniu różnych utworów, w coraz ciekawszych aranżacjach.
Tym razem pozostali po mszy wierni mogli wysłuchać kilku typowych dla kościelnej przestrzeni pieśni, ale i kilku piosenek z obszaru muzyki popularnej, takie jak na przykład Modlitwa Bułata Okudżawy, czy wymieniony w tytule utwór Bobby McFerrina Don't Worry Be Happy - wprowadzający wiele, wiele radości w słuchaczy..

Tym to optymistycznym akcentem zakończyła się tygodniowa fiesta Seniora w Jaworznie. Podziękowania na ręce chóru złożyła Pani Prezydent Monika Bryl, a my utrwaliliśmy wszystko na zdjęciach i na skrócie filmowym koncertu. Wprawdzie całego uroku na filmie nie słychać, z powodu echa kościelnego, jednak warto się wsłuchać, bo to świetny kawałek muzyki. 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us