Menu
...
reklama

Tydzień Seniora - Sobota na rynku - Koncert Archetti


archetdzsen0917 3Dobiega końca Tydzień Seniora. To święto naszych rodziców, dziadków, babć, osób, które często pozostały same wśród społeczności, ale i tych, które mają większe i mniejsze rodziny. Święto tych osób, które są aktywne, którym dopisuje zdrowie i te, które zmagają się z różnymi dolegliwościami, trudnościami dnia codziennego.

Dla nich wszystkich został powołany do życia Tydzień Seniora. Zasługa to pani Moniki Bryl, zastępcy Prezydenta Jaworzna, która jest wyjątkowo mocno wyczulona na los innych, obdarzona wielką dozą empatii.

To widać w kontaktach z seniorami z różnych okazji w mieście i co zasługuje na uwagę, nie tylko w chwilach spektakularnych, tak jak ten dobiegający końca tydzień.


archetdzsen0917 68Przez cały rok starsze pokolenie może liczyć na wsparcie, wysłuchanie bolączek i problemów, na pomoc w załatwianiu problemów tak pojedynczych osób, jak i grup, organizacji formalnych i nieformalnych.

W sobotę na Rynku odbył się słoneczny festyn, będący podsumowaniem kilku atrakcyjnych dni.

Podczas imprezy seniorzy mogli zapoznać się z działalnością organizacji pozarządowych, które pracują na rzecz seniorów, obejrzeć ich prezentacje i skorzystać z cennych porad.

Zadbano również o przygotowanie interesującej ramówki artystycznej, w programie której znalazły się występy artystyczne i taneczne najmłodszych jaworznian.
Nie zabrakło również koncertu życzeń. Na wszystkich zainteresowanych czekały warsztaty, rękodzieło artystyczne oraz wiele innych atrakcji. W podcieniach biblioteki seniorzy mogli odpocząć w kawiarence przy ciepłej kawie i herbacie oraz słodkim poczęstunku.

 


Polecamy również  Jak za dawnych lat - przedwojenna piosenka filmowa - Archetti


archetdzsen0917 4Natomiast po południu, o godzinie 17 na scenie zaistniała Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna "Archetti".

W pięknym zachodzącym słońcu w ciepłej aurze naszego rynku zabrzmiały melodie z polskich filmów przedwojennych. To znany naszym czytelnikom program, podczas którego orkiestra w aranżacjach jaworznianina Artura Majewskiego, zagrała najbardziej znane i lubiane melodie przedwojenne, które do dziś nie straciły nic na przebojowości, uroku.

Te melodie uświadamiają nam, jak piękna była sztuka filmowa przedwojennej Polski brutalnie zniszczona przez Niemców.
To co z niej zostało, po wojnie usiłowali zadeptać komuniści.
Na filmie fragment koncertu z czerwca tego roku

Na szczęście to się im nie udało i dziś mamy możliwość przynajmniej na sali koncertowej bądź na ekranie podziwiać kunszt kompozytorów, aktorów, piosenkarzy i poetów.
archetdzsen0917 27Sobotnim koncertem zawiadował - dyrygował Wojciech Wantulok.

Wojciech Wantulok w 2007 roku ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu Cezarego Drzewieckiego w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Cieszynie filia w Wiśle.

Obecnie Studiuje dyrygenturę symfoniczno-operową na Akademia Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W swojej scenicznej działalności prezentuje się jako dyrygent, ale jest również uznanym organistą, często występującym na koncertach w kościołach.

Zobaczmy na zdjęciach jak wyglądał koncert Archetti.

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us