Menu

ZLO wyremontuje przychodnię Szczakowa

  • Autor 


2309160916008Zespół Lecznictwa Otwartego przygotowuje się do generalnego remontu przychodni ZLO-Szczakowa. Odświeżona placówka będzie przyjazna dla pacjentów ? w tym osób niepełnosprawnych ? rozbudowana oraz doposażona w nowoczesny sprzęt medyczny.

ZLO-Szczakowa będzie po przebudowie wyposażona m.in. w windę, co zniesie bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych i poprawi dostępność do gabinetów zlokalizowanych na pierwszym piętrze. Zmieni się też rejestracja. Nowa zapewni możliwości kontaktu wzrokowego pracowników z pacjentami oczekującymi na wizytę. Dzięki remontowi placówka będzie spełniać najwyższe standardy higieniczno-sanitarne, poprawią się również warunki pracy personelu.
? W przychodni pojawi się drugi, obok już działającego, gabinet ginekologiczny wyposażony m.in. w nowy fotel ginekologiczny, aparat KTG do monitorowania ciąży mnogiej (detektor tętna płodu) oraz kolposkop. To nie jedyny nowy sprzęt, który będzie dostępny w wyremontowanej placówce. ZLO planuje doposażyć ją również w nowy aparat USG, aparat do elektrokoagulacji, aparat do kriochirurgii oraz aparat do EKG z wózkiem. Dzięki nowoczesnym, wyższej generacji sprzętom rozszerzą się możliwości diagnostyczne oraz podniesie się jakość i wiarygodność wykonywanych badań ? informuje Jacek Nowak ,prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego.
Spółka czeka na oferty na przebudowę budynku ZLO-Szczakowa (ul. Koszarowa 2) ? w ramach ogłoszonego postępowania przetargowego ? do 2 października br . Zakończenie prac przewidziano na wiosnę 2018 r.

***
Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie: spółka medyczna z Jaworzna, realizująca kompleksowe usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, opieki specjalistycznej oraz nocnej i świątecznej opieki medycznej. ZLO realizuje świadczenia medyczne na terenie całego miasta w placówkach: ZLO-Leopold (ul. Grunwaldzka 235), ZLO-Kościuszko (Plac Górników 5a), ZLO-Podłęże (al. Piłsudskiego 80), ZLO-Szczakowa (ul. Koszarowa 1), ZLO-Podwale (ul. Nosala 5), ZLO-Osiedle Stałe (ul. Tysiąclecia 85), ZLO-Ciężkowice (ul. Zawiszy Czarnego 11), ZLO-Łubowiec (ul. Katowicka 59), ZLO-Jeleń (ul. Wygoda 60), ZLO-Byczyna (ul. Nauczycielska 4). Zespół Lecznictwa Otwartego zatrudnia ponad 250 osób, w tym: ponad 100 lekarzy, przeszło 90 pielęgniarek i blisko 60 pracowników pozostałego personelu medycznego (rejestratorki, rehabilitanci, asystentki stomatologiczne).

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us