Menu
...
reklama

Estrada młodych - Archetti - Anna Krzyżak

annakrzyzak1009 3O Annie Krzyżak pisaliśmy już nie raz, przedstawiając ją oraz jej osiągnięcia i występy w naszym mieście. Jeden z artykułów w linku poniżej.
Dziś mamy kolejną okazję, aby zaprezentować tę wybitną altowiolistkę, która błyskawicznie zdobywa kolejne szczeble kariery awansując do grona najznakomitszych młodych artystów.

Ale słowo młody jest tu wyłącznie wyróżnikiem. W młodym wieku osiągnąć tak wiele, nie zdarza się każdemu.

Każdemu sukcesowi, jak zauważyła na wstępie koncertu Pani Marzenna Synowiec, Dyrektor Archetti, przypisać należy bardzo, ale to bardzo ciężką pracę, godziny ćwiczeń, okupionych niejednokrotnie i zwątpieniem, i cierpieniem, ale i satysfakcją z pokonanych trudności.


annakrzyzak1009 21Grać tak skomplikowane i wymagające nie tylko techniki, ale i wyczucia, zaangażowania duchowego, emocjonalnego,  utwory nie jest sprawą łatwą.

Altówka jest instrumentem rzadziej wybieranym przez muzyków posługujących się smyczkiem. Ale właśnie w wypadku Anny Krzyżak wybór ten było przełomowym w karierze. Skończyła szkoły na skrzypcach, ale, jaka sama mówi, dopiero altówka była tym instrumentem, który wzbudził w niej autentyczną miłość do dźwięków, do sposobu gry, co emocji, które można przekazać słuchaczowi, wyrazić swoją osobowością.

W niedzielne popołudnie usłyszeliśmy wybitne, acz nie znane powszechnie utwory Bacha, Szostaka, Hoffmeistera, Clarke'a, Enesco.
Artystce towarzyszyła na fortepianie Profesor Romana Orłowska, na której twarzy malowała się wielka radość i satysfakcja z wykonań solistki, ze współpracy na kameralnej scenie Domu Kultury w Jeleniu.
Niezwykle ciepłe przyjęcie przez publiczność było w pełni zasłużone i przede wszystkim autentyczne.
Mamy kilka zdjęć z koncertu do których obejrzenia zapraszamy.

W Archetti tylko najlepsi ? przedstawiamy altowiolistkę Annę Krzyżak

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us