Menu

Militarne zakończenie wakacji na rowerach

  • Autor 

rowerykoniecwakacji26081703Dziesięć kolekcjonerskich, wojskowych samochodów zabytkowych wzięło udział w imprezie na Sosinie, na przygotowanym w tym celu polu namiotowym, w sobotę, 26 sierpnia.

Zakończenie Wakacji zorganizowane przez Team Jaworzno miało wielkie powodzenie wśród miejskich rowerzystów. Ta zgrana ekipa, która co miesiąc w sezonie organizuje nocne przejazdy po mieście postanowiła tym razem w dzień zaprosić do przejazdu i do pożegnania z letnimi miesiącami, co nie znaczy absolutnie, jak zaznaczył szef całego przedsięwzięcia, Grzegorz Oleksiak, że pożegnanie może dotyczyć rowerów. Dwa kółka będą toczyć się dalej, kiedy to tylko możliwe.rowerykoniecwakacji260826 11Start odbył się na skwerze pomiędzy biblioteka a muzeum a trasa była bardzo relaksacyjna.

Na Sosinę całe towarzystwo dotarło około 15 30 gdzie na wszystkich czekały oczywiście kiełbaski z rożna oraz moc atrakcji łącznie z przejazdami wojskowym sprzętem transportowym, jak i losowania nagród i inne przewidziane w planie wydarzenia.

Wakacje mamy za sobą a na sezon jesienny trzeba już dziś zadbać o odpowiednią odzież rowerową.
Zapraszamy do GALERII z sobotniego popołudnia

rowerykoniecwakacji26081727Na wojskowy piknik zaprosiła Grupa Militarni Jaworzno.
Piknik z udziałem rekwizytów wojskowych pozyskanych z demobilu, ale wyjątkowo dobrze zachowanych i w stu procentach działających. Na Sosinie znalazły się samochody transportowe, gaziki, pojazdy medyczne, w których można było usiąść, poznać budowę zasady działania, ale nawet i wziąć udział w przejażdżce w spartańskim wojskowym stylu. Samochody są w pełni sprawne w większości w stu procentach oryginalne. Wyglądają imponująco, choć kiedy słyszy się że na przykład polski STAR pali około 40 litrów benzyny na 100 km, mina trochę rzednie. Nie lepiej jest z radzieckimi Krazem, czy Gazem  które borą 40 do 60 litrów oleju napędowego. Ale atrakcja z jazdy takim samochodem z pewnością równoważy koszty poniesione na utrzymanie.


 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us