Menu
...
reklama

Rozściełacz asfaltu w akcji

 

jelenkanal0817W lipcu pisaliśmy, że w Jeleniu Łęgu z planowych 9 kilometrów, zrealizowano 6 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Stan ten w przeciągu ostatniego miesiąca uległ zmianie. Jak raportuje wykonawca, firma Insbud - obecnie do zakończenia zadania pozostało zakopać niewiele,
bo niespełna 2,5 kilometra rur. W planach są również prace związane z asfaltowaniem, które niebawem nabiorą widocznego tempa.

W tej chwili prace instalacyjne prowadzone są na ulicy Wielki Dół, Kosów, Łęgowej oraz na ulicy Zwycięstwa. Najdłuższej ulicy, gdzie oprócz tradycyjnego wykopu roboty prowadzone są przewiertem sterowanym w celu ułożenia rur kamionkowych. To na tej ulicy, przed rozpoczęciem asfaltowania, robotnicy będą wykonywać poprzeczne przejścia kanalizacji, tak aby podłączyć wszystkie budynki znajdujące się po obu stronach drogi ? tłumaczy rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

Na teren robót, przetransportowano także rozściełacz asfaltu. 24 sierpnia rozpoczął on kładzenie asfaltu na ulicy Bożka. Jak zapowiada Kierownik Budowy to dopiero początek. Bowiem do końca września asfalt będzie się ścielił na kilku kolejnych ulicach. Od 28 sierpnia do 1 września na ulicy Dolnej. Od 4 do 8 września na ulicy Nadrzecznej i Nad Brzegiem, a od 11 do 15 września na ulicy Celników. Od połowy września do asfaltowania przygotowywana będzie ulica Zwycięstwa tj. odcinek od skrzyżowania z ulicą Dolną do Mały Dół, a potem od ulicy Mały Dół do Wielki Dół.

Powyższe prace prowadzone są w ramach inwestycji kanalizacyjnej pod nazwą ?Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna ? faza V?. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Skomentuj

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz. Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
Nie będą publikowane:
- Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp.
- Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji.
- Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us