Menu
...
reklama

Na Grajdołku dzieciaki łowiły ryby

zawodygrajdolek0817Szkółka najpierw, potem egzamin - czyli zawody.

W szkółce wędkarskiej w Jeleniu, w kole PZW, które siedzibę ma wokół stawu Grajdołek, uczestniczyło kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy zdobywali pierwsze szlify w wędkowaniu, albo je doskonalili.

Przez dwa miesiące łowiąc ryby dowiadywali się co to znaczy grunt, przynęta, zanęta, jak wiązać haczyk i czemu spławik jest taki ważny.

Dowiedzieli się co to są okresy ochronne i wymiary poniżej których ryba jest "nietykalna".


24 sierpnia przyszedł czas na weryfikację nabytych umiejętności, ale i na sprawdzenie, kto ma więcej, a kto jeszcze więcej szczęścia do ryb.


zaowdygrajdolek0817 1Około 30 zawodników stanęło w szranki z wędkami - batami, czy też spławikówkami i dwie godziny czekali na upragnione brania. Było sporo zabawy, wiele śmiechu, ale i satysfakcja z umiejętności. Około południa zakończono łowienie, zważono ryby i rozdano nagrody.

Pod podium stanęli i wręczyli medale oraz upominki Prezydent Pan Tadeusz Kaczmarek, Dyrektor Orkiestry Archetti Pani Marzenna Synowiec, również sponsor nagród, Radny, Pan Janusz Papuga i zarząd grajdołkowego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego.
Wręczono nagrody i wyróżnienia ufundowane przez sponsorów oraz uraczono się posiłkiem, który zasponsorowała Pani Maria Materla, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.


Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us