Menu

Świat drożdży zaprasza - nie tylko po drożdże!

drozdze0817 35Zioła szwedzkie należy zalać 1,4 litra stosownego płynu w dwulitrowej butelce z szeroką szyjką i pozostawić na 14 dni w słonecznym, ciepłym miejscu

Należy codziennie wstrząsać. Otrzymany płyn nalewamy później do buteleczek i przechowujemy w chłodzie, dobrze zamknięte. Im dłużej tym lepiej...

Taki oto przepis zwidzimy na opakowaniu tajemniczych ziół pochodzących ze Szwecji, z kraju, w którym nawet magia miała i chyba jeszcze ma specyficzny charakter. Oczywiście to nie magia, ale opracowane na podstawie długowiecznych doświadczeń receptury, które pozwalają zarówno ustrzec się przed chorobami, jak i zadbać o siłę organizmu wtedy, kiedy choroba nas już dopadnie.drozdze0817 43Świat Drożdży to sklep, który niedawno pojawił się na jaworznickim rynku, a dokładnie na rogu należącym do ulicy Słowackiego i zaczął delikatnie wzbudzać zainteresowanie, przede wszystkim tych, którzy doskonale wiedzą, do czego potrzebne są drożdże.

Gospodynie domowe i koneserzy - to zdecydowanie jasne tak zwane grupy docelowe.

Jednak zaczynamy się zastanawiać czego koneserem trzeba być, żeby być zainteresowanym drożdżami i po co otwierać specjalny sklep z tymi organizmami, skoro w każdym sklepie spożywczym w ladzie chłodniczej drożdży pod dostatkiem.
drozdze0817 18

W kilku zdaniach odpowiadamy

drozdze0817 26Zarówno miłośnik przyrządzanych w domowym zaciszu napojów, jak i koneser pięknych naczyń na płyny, niekoniecznie kojarzące się z mlekiem, znajdzie tu coś dla siebie.

Można sprezentować znajomemu butelkę zamykaną na znany z lat 70-tych mechanizm z drucikami, ale można kupić żonie specjalną wyciskarkę do soków, które w najbardziej ekologiczny sposób wyodrębni czy to z winogron, czy śliwek pierwszej klasy moszcz, mogący posłużyć do sporządzenia domowego wina.

Można zaopatrzyć się w kegę z odpowiednim oprzyrządowaniem, rurami, manometrami, dozownikami, aby wyprodukować w swojej kuchni, napój znany z tego, że najlepszy smak nabywa w świetle księżyca.

Innymi specjałami są zaprawy, które pozwalają ze zwykłej czystej cieczy o odpowiedniej zawartości procentowej, uzyskać napój o charakterze najlepszego najdroższego koniaku.

drozdze0817 10Można tu znaleźć również dużo produktów do wyrobu wspaniałego złocistego z pianką, które zapewne smakiem i zapachem przewyższa to, co można kupić w sklepach.


Jednak w sklepie spotykamy również urządzenia do zrobienia we własnym zakresie swojskich wyrobów wędliniarskich.

Są to krajalnice, maszynki do napełniania osłonek zawartością jaką tylko sobie wymarzymy.

Oprócz tego naczynia, wiadra, pojemniki, odczynniki, szybkowary, zaprawy, przyprawy, ekstrakty - w sam raz na jesienne i zimowe wieczory...

Firma Świat Drożdży poleca, zachęca, zaprasza Jaworzno Słowackiego 1

Z kart historii

drozdze0817 27Każdy, zarówno ten, który wie, jak i zupełny laik powinien zajrzeć do sklepu Świat Drożdży na ul Słowackiego pod numerem 1.


Starszym jaworznianom nie trzeba przypominać, że w oddalonej o kilka metrów dalej, witrynie, przy ulicy Słowackiego, istniał przez długie lata sklep właśnie z takim asortymentem. Był to sklep "U Chuderskiej", Kupowało się tam również słodycze - między innymi misie znane z odpustów, z pyszną biała pianką.

Kiedy mowa była o potrzebie kupna dodatków do domowego wina, szło się właśnie tam. Ale to nie wszystko!

Z drugiej strony, bliżej kościoła był drugi sklep w którym można było kupić między innymi instrumenty do destylacji... . To był sklep "U Larysza"

Tradycja więc wraca w te same okolice. Świat drożdży zaprasza.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us