Menu
reklama
reklama

Żłobek publiczy powstanie w Jaworznie

 

zlobekjaworznofotolkia CustomJuż w przyszłym roku w Jaworznie powstanie publiczny żłobek dla najmłodszych mieszkańców miasta. Gmina ma szansę na pozyskanie blisko 900 tysięcy złotych na utworzenie takiej placówki.

Prezydent Paweł Silbert już w 2014 roku zapowiadał, że w obecnej kadencji zrealizowane zostaną propozycje skierowane do rodzin. Pojawia się szansa na wykorzystanie środków zewnętrznych na takie cele. Od kilku miesięcy trwały analizy i przygotowania do aplikowania o pieniądze zewnętrzne na utworzenie publicznego żłobka.

W konkursie, który opiewa na ok. 15 mln zł dla wielu podmiotów z całego subregionu, Gmina ma szansę na uzyskanie ok. 900 tys. zł na utworzenie żłobka. Termin składania wniosków trwa od 31 sierpnia do 16 października br.

- Nasze działania są zaplanowane i mieszczą się w strategii wspierania rodzin, którą realizujemy. Jest duża szansa, że już w przyszłym roku w mieście powstanie żłobek publiczny, na początek dla ok. 30 dzieci. Cieszę się, że mieszkańcy widzą potrzeby w zakresie polityki rodzinnej i sami angażują się w jej kreowanie – mówi Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Jaworzna.

Rozpatrywane są dwie lokalizacje dla żłobka. Muszą one być dogodne komunikacyjnie i spełniać warunki do utworzenia przyjaznego miejsca dla dzieci. Prezydent planuje również, aby wraz z uruchomieniem nowej placówki równolegle ruszyły dopłaty dla dzieci uczęszczających do wszystkich żłobków w mieście. W ramach polityki rodzinnej rozwijane mają być również inne usługi, jak np. Karta Rodzin Wielodzietnych. /źródło:www.um.jaworzno.pl/

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us