Menu
reklama
reklama

Po czwartym wieczorze, Letni Festiwal Rocka

 

letni festiwal rocka 130817 0083 2Półmetek spotkań z Rockiem w ramach letniego Festiwalu Rocka już jest za nami, a wcale nie czuje się przesytu. Raczej trwogę, co będzie, kiedy w kolejna niedzielę zabraknie miejsca nasączonego mocna muzyką.

O profesjonalizmie i o odbiorze przez samych wykonawców, zorganizowanej przez eM band imprezy niech zaświadczy wpis na portalu społecznościowym, członków jednego z zespołów , który występował 13 sierpnia.

Na gorąco słów kilka o koncercie w Klub Relax Jaworzno: CO TAM SIĘ W OGÓLE ODWALIŁO! Najgrubszy gig, najlepsza szalejąca publiczność! Jeszcze jesteśmy w szoku! Wielkie dzięki dla organizatorów i dla akustyka! Było mega profeska, aż słów brak.
To wpis zespołu, który nieprzypadkowo znalazł się w gronie wykonawców, mający rzeczywiste i niekłamane ambicje do bycia dobra kapelą.
Ale od początku.

letni festiwal rocka 130817 0032 2Pierwsza na scenę wyszła Odwilż. Dla starszego pokolenia taka nazwa kojarzy się nieco politycznie, toteż oczekiwania były wieloznaczne. Czy zespół zerwie z jakąś obowiązującą regułą, czy pokaże coś nowego, coś frapującego i fascynującego?

Pierwsza rzuciła się w uwagę wielka kultura wykonawców, którzy okazali wielki szacunek dla publiczności, dla reguł swego rodzaju konkursu, jakim jest formuła festiwalu w Relaksie. Własne utwory oraz jeden cover, o możliwość wykonania którego grzecznościowo zapytano, a publika równie kulturalnie i serdecznie odebrała wszystkie dźwięki, które ze sceny padły.
Pierwszy wieczorny zespół i najmniejszy skład: Gitara, bas, perkusja, a łomot chwilami takim, jak skład o wiele szerszy. 


CZYTAJ również
Drugi wieczór Letniego Festiwalu Rocka
Letni Festiwal Rocka - pierwsze koncerty za nami
Letni Festiwal Rocka - Trzecia odsłona


 • Ale dopełniono tutaj zasad klasycznego grania. I za to się chwali.
  Zespół Odwilż w składzie: Michał Jędryszek - śpiew, gitary, Bartłomiej Polniak - bas, Maciej Śliwiński - perkusja

   

  letni festiwal rocka 130817 0083 2Jaworzno tym razem zaprezentował Sis Nombre. Grupa metalowa ze Szczakowej, jak się samo określają, pokazała bardzo surowy, korzenny rock, przez co przemawiający do duszy po wielokroć. Elementy punka i stopniowane napięcia w miarę przybywania czasu pokazały całą gamę możliwości tym razem czterech członków grupy. Wokalista bardzo charyzmatyczny, nie stosujący kompromisów, nie czekający na poklask, ale rzeczowo i mocno przekazujący świetne, życiowe, czasem brutalne życiowo treści.

  Wielkim zaskoczeniem w dobrym, metalowym łomocie był udział... akordeonu, który został tak wykorzystany, że aż prosiłoby się więcej utworów w tym klimacie. Zatem nasz skrót filmowy obejmie na początku ten kawałek.

  Zespół tworzą: Paluch – wokal i gitara solowa, Arek – gitara prowadząca, Głaz – perkusja, Adam – bas i akordeon.


   

  letni festiwal rocka 130817 0112No i kapela, o której było na początku. Najgłośniejsza z tej całej trójki, najbardziej ekspresyjna, najwięcej mająca do powiedzenia zachowaniem na scenie. Niezwykle żywiołowe charaktery muzyków przełożyły się na relacje publiczności, a dobre zgranie instrumentalistów stworzyło świetną ścianę dźwięku. ta muzyka to rock z elementami zarówno klasycznymi, spotkanymi u wielu światowych sław gatunku, ale i widzimy tu nieco progresywnego grania, co sprawia, że jest moc
  Skład Wokalista/frontman - Mariusz Świątczak, Gitara prowadząca/solowa - Marcin Polczyk, Gitara prowadząca/solowa - Marcin Mercik, Gitara basowa - Jakub Łubiński, Perkusja - Tomasz Kubista.


   

   

  Powrót na górę

  Instytucje miejskie

  Kultura

  Polskie portale

  INSTYTUCJE

  Miasta różne

  Follow Us