Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2573
Menu

Żeberka przyczyną interwencji Straży Pożarnej na Sulińskiego

  • Autor  MJ Press

pozarsulinskiego100817 0009W okolicach godziny 11.30 zgłoszono fakt wydobywającego się dymu i zapachu spalenizny w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Sulińskiego.

Na interwencję wyruszyły cztery wozy strażackie, które dotarły na miejsce około 11.35.

Strażacy stwierdzili wydobywający się z okna na wysokim parterze biały dym.

Po wyważeniu drzwi, tuż za nimi w aneksie kuchennym stwierdzili pozostawiony na kuchence garnek w którym przypalały się kawałki mięsa, najprawdopodobniej żeberek.

pozarsulinskiego100817 0035Z powodu znacznego zadymienia zastosowano dmuchawę wtłaczającą powietrze do klatki schodowej oraz zabezpieczono dojście do mieszkania, rozwijając węże strażackie, których potrzeby użycia jednak nie było.

Mieszkańców lokalu nie było, a z relacji sąsiadów wynika, że po prostu wyszli oni z mieszkania pozostawiając włączoną kuchenkę.

Jedyna żywa istota w zadymionym mieszkaniu, to ptaszek w klace, który jednak dzielnie przeżył opresję.

Po raz kolejny okazało się że niefrasobliwość i brak zachowania ostrożności był powodem do interwencji kosztującej zapewne niemałe pieniądze.

Przypomnijmy, że procedury Straży Pożarnej przewidują wyjazd z jednostki wszystkich samochodów, jeżeli w grę wchodzi zgłoszenie dotyczące obiektu mieszkalnego, stąd niemal codzienne bardzo spektakularne przejazdy wozów bojowych przez miasto, w wyniku nawet "niewinnych" zgłoszeń.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us