Menu
reklama
reklama

Letni Festiwal Rocka - Trzecia odsłona

 

letnifestiwalrocka3 0006Trzeci wieczór z rockiem. Z dobrym rockiem trzeba przyznać i przyznać trzeba, że konsekwencja przynosi efekty z każdym niedzielnym etapem Letniego Festiwalu Rocka na widownię przybywa coraz więcej publiczności, co świadczy o dobrej renomie tego przedsięwzięcia. A to dopiero trzeci koncert.

Po pierwsze świetna scena, prawdziwie profesjonalna, po drugie dobre, w dobrych rękach oświetlenie, zaprogramowane i sterowane nieprzypadkowo ale z tak zwanym rozmysłem, kiedy w którym momencie, w jakim utworze jakich świateł użyć, jakiej animacji dokonać, oraz oczywiście nagłośnienie w rękach Grzegorza Wanatowicza, który będąc doskonałym gitarzystą, ma świetne wyczucie aury dźwiękowej, jaką należy stworzyć do poszczególnych wykonań.

Stąd i zespoły nagrywają sobie swoje koncerty, aby mieć materiał do późniejszej pracy. oczywiście nagranie z powietrza to nie nagranie studyjne ale koncertowe dokonania najlepiej wysłuchać na takim właśnie nagraniu.

Zespół Wyjście awaryjne jako pierwszy dał czadu na miarę tej sceny. Ale to nie czysty rock, bo połączony z rapem, a w dodatku z nietypowym jak na te klimaty instrumentem, czyli skrzypcami. Co z tej mieszanki wyszło? A no całkiem niezły ładunek energii, jaka udzieliła się publice, kiedy ze sceny spadała mieszanka mocna a zarazem pełna treści. mamy tylko jedną uwagę do wokalisty. Wiemy, wiemy, że w środowisku tego gatunku w dobrym tonie jest trzymanie mikrofonu za główkę, sitko, czy jak go tam nazwać.
Ale nie przekłada się to pozytywnie na to, co słychać na sali. Taka niestety jest konstrukcja mikrofonu, że jego membrana potrzebuje powietrza zarówno z przodu jak i z tyłu. Nie mając go, nie przenosi dobrze dźwięku i słuchanie staje się dość szybko przykre. A poza tym - tylko tak dalej.
Członkowie zespołu: Andrzej "Endi" Kocot - rap, Wojciech Koziński - skrzypce, Bartosz Smółka - bas, Dominik "Sęku" Sęk - gitara, Michał Motyka - perkusja
letnifestiwalrocka3 0079Druga kapela to jaworznicki Szachmat. Już nieraz słyszeliśmy ich i jak zwykle mamy porównanie. bardzo na plus. Słucha się dobrze, widowiskowe, z mocą wykonane utwory przemawiają do ducha i do ciała. Mają pierwiastek klasycznego korzennego rocka, toteż starsze pokolenie również ma uciechę.

Ale, co ważne, co podkreślamy w relacjach, chłopaki grają, grają, wykonują swoją robotę i nie gwiazdorzą. Na scenie poruszają się swobodnie, a to nie powoduje zaburzeń w przekazie. A utwory różnorodne, budowane ciekawie, rozbudowane z interesującymi zmianami rytmicznymi i klimatycznymi.


CZYTAJ również
 • Drugi wieczór Letniego Festiwalu Rocka
 • Letni Festiwal Rocka - pierwsze koncerty za nami

  Zespół tworzą Artur - gitara /wokal, Szymon - gitara prowadząca, Dominik - gitara basowa, Damian - perkusja/teksty

 • letnifestiwalrocka3 0208No i na koniec wszyscy usłyszeli kapelę Balckbird, Zaczęło się angielskojęzycznie i tak trwało już do końca w wyjątkiem.

  I tu również słychać był rocka klasycznego, opartego o sprawdzone wzorce sięgające lat 70, ale można było dosłuchać się i wartości progresywnych.

  Ciekawe solówki, mocne brzmienie sekcji rytmicznej sprawiało, że na koniec wieczoru było to coś nawet kojącego, mimo, że głośnego

  Skład: Mateusz Dziwisz - perkusja, Kamil Rdzanek - gitara solowa, Michał Szydełko - gitara basowa, Szymon Mierzwiński - gitara rytmiczna, śpiew

   

   

  Dodaj komentarz

  Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Napisz komentarz.
  Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


  Kod antyspamowy
  Odśwież

  Powrót na górę

  Instytucje miejskie

  Kultura

  Polskie portale

  INSTYTUCJE

  Miasta różne

  Follow Us