Menu
reklama
reklama
reklama

Docetism - tajemnicze dźwięki u progu nocy w Bacówce

 

cwiczeniastraz270717 17Co potrzeba, by zorganizować naprawdę dobry - poruszający, kojący, atmosferyczny - koncert?
Przede wszystkim niezbędny jest ktoś, kto nam taką aurę wyczaruje odpowiednimi dźwiękami. Do tego niepowtarzalna sceneria, parę głośników, stolik. No i oczywiście - słuchacze, skupieni na tym, co ma do powiedzenia artysta.

Te wszystkie rzeczy można było wczoraj zobaczyć i usłyszeć w parku Gródek, tuż przy bacówce, przy zniewalającym zachodzie słońca, w towarzystwie tętniącej przyrody, z dala od szumu miasta.

Projekt Docetism, w osobie jaworznickiego twórcy muzyki z pogranicza ambientu/dub/techno, Macieja Banasika, w towarzystwie skrzypiec Weroniki Wałgi wytworzył niedający się opisać słowami, pulsujący dźwiękami klimat.bacowka290717 23Ambientowe pejzaże, przestrzenie pełne elektroniki, subtelne, zapętlone melodie i transowy, głęboki, basowy rytm złożyły się na zmysłową, nostalgiczną całość. Niezwykły, leniwy nastrój wspierały hipnotyzujące wizualizacje pełne dziewiczej natury.
Świeżości całości dodawały żywe dźwięki skrzypiec Weroniki.

 

Wczorajsze spotkanie na trawie na pewno było niecodziennym, acz jednym z ciekawszych doświadczeń.

Okazją do spokojnego kontemplowania muzyki, jak i otoczenia. Okazją do prawdziwej ucieczki od pędu codzienności.

Przy tej muzyce, w takim klimacie w obecności ludzi ze Wspólnoty Betlejem, przy przychylnym każdemu, księdzu Mirku Toszy, słuchacze pogrążali się w zamyślenia, albo w rozmowy. Opowiedzieć o swojej codzienności wspaniałemu duchownemu, to niecodzienna okazja. Ale i sposób na podniesienie nastroju, na oderwanie od rzeczywistości, na nabranie sił na kolejne dni.

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us