Menu
reklama
reklama
reklama

Temat na niedzielę - A może by tak kwiaty na ulicach?


sandomierz0717 1 6 CustomTo jest to, czego chyba trochę brak w publicznej przestrzeni miasta. Kwiaty!
Jak bardzo kwiaty wpływają na piękno ulic, placów, budynków, jak bardzo wpływają na całokształt miasta a nader wszystko na samopoczucie przebywających w ich sąsiedztwie mieszkańców i przyjezdnych, czyli na wzrost poziomu endorfin, wystarczyło zajrzeć do pięknego Sandomierza.

Na każdym skwerku, na każdej barierce, w każdej bramie, na parapetach prywatnych mieszkań, albo na witrynach sklepów, dosłownie wszędzie można spotkać kwiaty

Nie są to wyjątkowo wyrafinowane gatunki, ot, takie, które są na tyle odporne, aby wystarczyło im raz dziennie dostarczenie wody - pelargonie, smagliczka, a między nimi berberysy.

Dbałość o donice i rośliny wykazują zarówno miejskie służby, jak i prywatni właściciele posesji.

Sprawdzaliśmy jak to działa.

A więc o wiele chętniej przysiada się na ławce otoczonej kwiatami i o wiele chętniej zajmuje się miejsce przy stoliku restauracyjnym, w ogródku gastronomicznym, kiedy dookoła kwitną roślinki i o wiele chętniej zostawia się gotówkę w sklepie, do którego środka prowadzi kwietny szpaler.

Dajemy pod rozwagę tym, od których to zależy.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us