Menu

Koszmarna prawda na temat pochówku jaworznianina Admirała Karwety

  • Autor 

 

mkarwetatvpinfoNie tak dawno, po kolejnej ekshumacji informowaliśmy o prawdzie, jaką podała Gazeta Posła na temat zawartości trumny w której pochowany został jaworznianin Generał Andrzej Karweta. Dziś zabrała głos wdowa po Admirale, Pani Mariola Karweta.

Mariola Karweta, której mąż zginął w katastrofie smoleńskiej, na konferencji prasowej ujawniła wyniki ekshumacji. Powiedziała, że w trumnie były worki na śmieci, a w nich szczątki w sumie ośmiu osób.
(Fot. screen z TVP Info)


- Kiedy słyszę rzekomo żal bezbronnych, wycinanych drzew... A co z nami? Nas wam nie żal? Nie żal wam, że przez siedem lat przechodzimy gehennę? Że przez siedem lat żyjemy w nieustającej żałobie? Ludzi nie żal? - pytała łamiącym się głosem Mariola Karweta

 

- Siedem szczątków mojego męża znaleziono w czterech innych trumnach. Boję się podjąć decyzję o kolejnym pogrzebie, dla mnie każdy jego pogrzeb jest ogromnym dramatem. Mam nadzieję, że po tym wszystkim w końcu z godnością pochowam mojego męża bez tych worków i tylko jego. (www.natemat.pl )

Pamięci Admirała Karwety i ofiar katastrofy smoleńskiej. Odsłonięto i poświęcono tablicę w Jeleniu.

 

 

genkarweta

Do tej pory informacje ekshumacjach ofiar katastrofy Smoleńskiej omijały Jaworzno, Dziś pojawiła się informacja wywołująca żal, sprzeciw, protest i ogromną złość na tych, którzy odpowiedzialni byli za godne przewiezienie naszych rodaków z miejsca katastrofy do Polski i godny pochówek. Niestety kłamstwa i bezwzględność ówczesnych władz oraz władz rosyjskich nie dają się określić racjonalna miarą, racjonalnym wytłumaczeniem.

 

Oto co czytamy na łamach Gazety Polskiej

Fot. Wikipedia

W trumnie śp. Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znaleziono liczne części ciał innych członków delegacji ? poinformowała ?Gazeta Polska?. Jak ustalili dziennikarze, w niektórych trumnach pozostałych ofiar, Rosjanie świadomie przemieszali szczątki mężczyzn i kobiet.

Ekshumacje smoleńskie. Szczątki pięciu ofiar w trumnie generała wojsk specjalnych
Po ekshumacji, której dokonano w Baninie koło Gdańska, szczątki Karwety zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. Jak dowiedziała się ?Gazeta Polska? ze źródeł zbliżonych do prokuratury, śledczy byli zszokowani tym, co zobaczyli.

Więcej na stronie TVP INFO

https://www.tvp.info/33191500/gazeta-polska-rosjanie-zbezczescili-cialo-admirala-andrzeja-karwety

Andrzej Karweta (ur. 11 czerwca 1958 w Jeleniu, zm. 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku) ? oficer dyplomowany polskiej Marynarki Wojennej w stopniu wiceadmirała, magister inżynier nawigator, w okresie od 1986 do 2002 roku dowódca ORP "Czapla", ORP "Mewa" i 13 dywizjonu Trałowców, w latach 2005-2006 zastępca dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, od 11 listopada 2007 roku dowódca Marynarki Wojennej.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us