Menu

Święto Policji w KMP w Jaworznie

  • Autor 


swietopolicji110717 26Najpierw tradycyjna msza święta w intencji pracujących na służbie policjantów, a potem uroczyste odznaczenia i awanse dla wyróżniających się funkcjonariuszy. To tradycyjny porządek dnia, kiedy to we wszystkich jednostkach w kraju obchodzone jest święto Policji. Wprawdzie ustanowiony przez Sejm RP ten dzień przypada na 24 lipca, ale w różnych komendach, w różnych miastach uroczystości organizuje się już od początku miesiąca, aby zapewnić ciągłość pracy.
Aż 45 funkcjonariuszy zatrudnionych w naszej Komendzie Policji zostało awansowanych na wyższe stopnie. W akcie tym brali udział Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z Zastępcą Moniką Bryl oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. mgr Mariusz Krzystyniak.

swietopolicji110717 9Komendant Miejski Policji w Jaworznie młodszy inspektor Robert Trzupek wręczył wybranym policjantom listy gratulacyjne.
Zebrani na uroczystości goście podziękowali funkcjonariuszom za codzienną służbę i pogratulowali im wysokich wyników pracy.

    - Z okazji Święta Policji składam Panu Komendantowi, funkcjonariuszom i wszystkim pracownikom Policji serdeczne życzenia. Policyjna służba drugiemu człowiekowi to odpowiedzialna misja, a profesjonalne niesienie pomocy i czuwanie nad bezpieczeństwem publicznym wymaga determinacji, poświęcenia, odwagi oraz nieustannej pracy nad sobą - podkreślał Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us