Menu
reklama

Warszawa - piknik militarny z okazji wizyty Donalda Trumpa w Polsce

  • Autor 

trumpwarszawa 124Wysłuchanie przemówienia prezydenta USA Donalda Trumpa było celem obecności jaworznian w Warszawie w dniu 6 lipca, ale z tej okazji Minister Obrony Narodowej zaprosił na polsko amerykański piknik w okolicach Stadionu Narodowego.

Po wysłuchaniu przemówienia Goście przeszli ,bądź przejechali na błonia, gdzie czekały na nich atrakcje związane z obronnością, historią, nowoczesnością, oraz artystyczne. Wśród wozów bojowych najlepiej czuli się mężczyźni oraz dzieci, ale i Panie zainteresowane były artylerią, choć ich wzrok bardziej kierował się w stronę amerykańskich żołnierzy.

Różnego rodzaju pojazdy, ale i środki łączności były na wyciągnięcie ręki.

trumpwarszawa 142Ale i można było wypocząć na wszechobecnych dziś, do przerażania modnych leżakach, oraz wysłuchać koncertów począwszy od uczniów warszawskich szkół, po samego Jana Pietrzaka, który nie omieszkał zaznaczyć, że w końcu spełnia się to, o co walczył słowem, za co wiele czasu spędził w więzieniach, on i wielu wielu rodaków, o których niestety przez ostatnie lata zapomniani. Ale odświeżenie pamięci nie będzie trudne.

O to aby Polska była Polską aby była wolna i samorządna. I taka teraz jest, co skwitował oczywiście na koniec występu Pieśnią "Żeby Polska była Polską", a z oczu wielu zgromadzonych przez sceną ludzi i starszych i młodych popłynęły łzy...

Zapraszamy do galerii z PIKNIKU MILITARNEGO

piknik militarny warszawa jaworzno trump 48Wielkim zainteresowaniem ciszyły się pokazy konne. Fantastycznie zorganizowane, przygotowane, w najdrobniejszych szczegółach opracowane pokazy jazdy polskiej zrobiły wielkie wrażenie na widzach.

Czym była w ubiegłych wiekach walka husarii, czym był prestiż stanowiony piękną tradycją szlachecką - to można było zobaczyć, poczuć drżenie ziemi spowodowane galopem koni, czym był łopot chorągwi i skrzydeł husarii na wietrze - mógł zobaczyć i poczuć każdy

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us