Menu
reklama
reklama

Prezent skrojony na miarę

prezentWybierając upominek, pragnie się, aby spodobał się on osobie, której będzie wręczony. Dlatego dobrym pomysłem jest wybór prezentu z obszaru zainteresowań tej osoby.

Ktoś aktywny, kto ceni ruch i wysiłek fizyczny, doceni z całą pewnością upominki w postaci karnetu na basen czy siłownię. Natomiast osoba będąca wielbicielem kultury i sztuki, ucieszy się z biletu do kina, muzeum lub teatru. Każdy łasuch będzie szczęśliwy, gdy zostanie zabrany do fajnej knajpy, restauracji lub kawiarni, np. na aromatyczną kawę i smaczne ciasto lub pyszne lody.

Konsultacje z rodziną i znajomymi

Zakup prezentu warto skonsultować z rodziną lub znajomymi osoby obdarowywanej. Doskonałym źródłem informacji będzie zarówno siostra, brat, jak i najbliższy przyjaciel lub przyjaciółka. Mogą oni przeprowadzić dyskretny wywiad i zdobyć pomocne informacje odnośnie wymarzonego prezentu.

Wspólne kupowanie prezentu

Opcja wspólnego zakupu prezentu jest bardzo atrakcyjna, szczególnie wśród dobrze znających się osób, zaproszonych na uroczystości takie jak np. urodziny, czy imieniny. Wspólnymi siłami łatwiej dokonać wyboru prezentu, a dodatkowo dysponuje się większym budżetem, co pozwoli obdarować jednym, aczkolwiek bardziej wartościowym upominkiem.

Upominek nie musi być drogi

Dawanie prezentów ma na celu pokazanie, że pamięta się o danej osobie. W żadnym przypadku nie należy tego utożsamiać z ceną danego prezentu. Niebanalna, własnoręcznie przygotowana kartka z życzeniami, czy jakikolwiek drobiazg, związany z obdarowywaną osobą, potrafi sprawić niesamowitą radość.

Prezent dostosowany do wieku

Wybierając prezent, należy mieć na uwadze wiek osoby, do której ma on trafić. Oczywistym jest, że młodsze dzieci będą się cieszyć przede wszystkim z zabawek, podczas gdy nastolatki będą szczęśliwe z otrzymania np. wymarzonego ciucha, gry lub płyty. W przypadku dorosłych wybór jest tak ogromny, że warto skorzystać szczególnie z porady nr. 1. Natomiast starsze osoby, w wielu przypadkach ucieszy jakiś praktyczny upominek, związany np. ze zdrowiem.

Poczucie humoru zawsze w cenie

Czasami, przy mniej oficjalnych okazjach lub w gronie bardzo bliskich osób, można pozwolić sobie na odrobinę humoru w postaci prezentu, który jest zupełnie sprzeczny z preferencjami osoby, będącej adresatem prezentu. Może to być np. para skarpet lub ciepłe kalesony jako prezent pod choinkę dla taty, bądź bombonierka dla osoby, która nie znosi słodyczy. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, warto jednak traktować to jako humorystyczny dodatek do właściwego prezentu.

Prezent dostosowany do okazji

Na koniec warto podkreślić, aby prezenty, które się wręcza,  były dostosowane do okazji. Inny prezent należy wybrać na rocznicę ślubu, a inny w przypadku świętowania sukcesu zawodowego. Zbyt drogi lub zbyt osobisty prezent, może być źle widziany i odebrany jako wpadka.

Wybranie odpowiedniego prezentu nie musi wiązać się z gorączkowymi poszukiwaniami, prowadzonymi na przysłowiową ostatnią chwilę. Bieganie po sklepach potrafi być niezwykle frustrujące i wcale nie gwarantuje sukcesu. Poszukiwania prezentu warto rozpocząć od działu “Pomysły na prezent” na Kalkuluj.pl, gdzie dedykowane artykuły pomogą dokonać właściwego wyboru, który sprawi radość zarówno wręczającemu jak i przyjmującemu upominek.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us