Menu
reklama
reklama

V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego

2 5 Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego CustomNa scenach dziesięciu miejscowości Beskidu Wyspowego - Dobra, Żegocin, Tenczyn, Wiśniowa, Słopnice, Kamienica, Rabka Zdrój, Tokarnia, Raciechowice, Limanowa w lipcu i sierpniu wystąpi ponad 75 zespołów muzycznych, regionalnych, kapel i orkiestr prezentując bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

Specjalne stoiska i kiermasze z regionalnymi wyrobami oraz przysmakami przygotują Koła Gospodyń Wiejskich. Odbędą się liczne konkursy , wystawy i prezentacje kultury Beskidu Wyspowego. Inauguracja Festiwalu nastąpi w najbliższy weekend 1 lipca 2017 roku w Dobrej, Park im Małachowskich start godz.16.00 i 2 lipca 2017 roku w Żegocinie, Plac GS start godz.17.00

Ramowy program festiwalu

1 lipca - 31 sierpnia 2017 – V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

1 lipca Dobra / Park przy Urzędzie Gminy
2 lipca Żegocina / Plac przy GS
9 lipca Tenczyn / plac przy Stadionie Sportowym
16 lipca Wiśniowa / plac przy Gminnym Ośrodku Sportu i Kultury
23 lipca Słopnice / plac przy Urzędzie Gminy
29 lipca Kamienica / Plac Saturn
30 lipca Rabka-Zdrój / amfiteatr
5 sierpnia Tokarnia / plac przy kościele
20 sierpnia Raciechowice / plac przy Urzędzie Gminy
27 sierpnia Limanowa / Park Miejski

W wakacje zapraszamy również na cykl imprez organizowanych przez Gminy Beskidu Wyspowego pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami m.innymi Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu , Kliszczackie Lato w Tokarni , Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku, Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us