Menu
reklama

Smolilo zabinska 750 Jacek Kielski 750Mariusz Kowalski 750

reklama

Procesja Bożego Ciała w Parafii Św. Wojciecha


boze cialo jaworzno001aTłumy parafian Świętego Wojciecha i Świętej Katarzyny wzięły udział w procesji Bożego Ciała w parafii Świętego Wojciecha i Świętej Katarzyny w Jaworznie

To jedno z najbardziej spektakularnych, widowiskowych świąt w Kościele katolickim. To święto nakazane, czyli obowiązkowe, a poświęcone jest czci Najświętszego Sakramentu.

Dziękczynny, radosny charakter święta, które odbywa się w 60 dni po Wielkanocy, jest upamiętnieniem Ostatniej Wieczerzy i przeistoczenia chleba i wina.

Pierwszą częścią uroczystości jest liturgia, natomiast po niej, wybrane j w danej parafii odbywa się procesja eucharystyczna, która zatrzymuje się przy czterech ołtarzach polowych, a tam odczytywane są fragmenty Ewangelii i wypowiadane rozważania.

Z uroczystości mamy zdjęcia,
do których obejrzenia zapraszamy
W GALERII - TUTAJ.

boze cialo jaworzno048aPonieważ święto odbywa się u progu lata, zwykle towarzyszy mu piękna pogoda, a największą radość z niego mają dzieci, które w danym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, ale i młodsze, przedszkolaki uczęszczające na katechezę.

W koszyczkach niosą płatki aktualnie kwitnących roślin i rzucają przed przenoszoną w monstrancji hostią.

Ponad godzinę trwała jaworznicka procesja, a zakończyła się przy ołtarzu zbudowanym przy wejściu do Kolegiaty

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us