Menu

Dni Jaworzna zakończone - wspominamy na zdjęciach

  • Autor 

dnijawdz26 162Finał Rodzinnego Rajdu Rowerowego z Lechem Piaseckim, występy gwiazd polskiej sceny muzycznej, a także mnóstwo dobrej zabawy i moc atrakcji - tak w skrócie można opisać drugi dzień święta miasta. Podczas niedzielnych obchodów Dni Jaworzna na ręce prezydenta Pawła Silberta przedstawiciele Polskiej Akcji Humanitarnej złożyli podziękowanie dla mieszkańców za zaangażowanie w akcję "Jaworznianie dla Sudanu Południowego".

Niedzielne obchody rozpoczęły się w samo południe, kiedy to z rynku wyruszył Rodzinny Rajd Rowerowy, którego gościem specjalnym był Lech Piasecki -  były mistrz świata w kolarstwie, a obecnie dyrektor ds. sportowych Tour de Pologne. Razem z ponad sześciuset mieszkańcami w 20-kilometrową przejażdżkę po Jaworznie wybrał się również prezydent Paweł Silbert.

dnijawdz26 152Finał rajdu zlokalizowany był na stadionie "Azotanii", gdzie na fanów dwóch kółek czekało wiele atrakcji, m.in. rowerowe pokazy akrobatyczne, zwariowane rowery, mobilny serwis rowerowy oraz konkursy i zabawy dla dzieci. Ponadto jaworznianie - w ramach akcji "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!" - po raz kolejny jaworznianie mogli oznakować swoje jednoślady.

W trakcie popołudniowej zabawy przedstawiciele Polskiej Akcji Humanitarnej złożyli na ręce prezydenta Pawła Silberta podpisane przez Janinę Ochojską podziękowanie dla mieszkańców za ogromne wsparcie akcji "Kropla Wody dla Sudanu Południowego", otwarcie serc na potrzeby biednych i cierpiących na brak wody w krajach Afryki.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Jaworzna czynnie włączyli się w tę akcję i przekazali środki finansowe w kwocie ponad 60 tys. złotych, które pozwolą wybudować studnię wody pitnej
w Sudanie Południowym. Jak czytamy w podziękowaniu: "Realizacja tej ważnej inicjatywy nie byłaby możliwa, gdyby nie wielkie zaangażowanie mieszkańców, władz miasta, jaworznickiej młodzieży, lokalnych instytucji i firm. Wszyscy przyczynimy się do tego, że mieszkańcy Sudanu Południowego nie będą umierać z braku wody". Podziękowania otrzymało również Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie oraz prowadzona przez ks. Mirosława Toszę Wspólnota "Betlejem".

ZAPRASZAMY DO GALERII PODZIELONEJ NA 5 DZIAŁÓW

dnijawdz2 60 70Niedzielne propozycje nakierowane były na rodzinną atmosferę i wspólną zabawę. Muzyczną ucztę największymi przebojami lat 70, 80 i 90 rozpoczął kwartet Szafa Gra, w którego skład wchodzą artyści Teatru Buffo.

Następnie przed jaworznicką publicznością wystąpiła znana i lubiana wokalistka Sylwia Grzeszczak - laureatka wielu nagród muzycznych polskiego rynku muzycznego, a także gwiazda polskiej sceny muzycznej Andrzej Piaseczny. Tegoroczną imprezę zakończył pokaz laserowy z muzyką na żywo.

tekst www.jaworzno.pl

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us