Menu

Szkoła Podstawowa 15 zaprosiła na piknik rodzinny

  • Autor 


festynsp1580617 10Czerwiec, a więc nie ma się co dziwić, że festyny obrodziły. Pogoda dopiero ostatnio stała się prawdziwie letnią, toteż w weekendy placówki organizują dla mieszkańców pikniki rodzinne. Dotyczy to również szkół, które mają możliwości - boiska, duże tereny i sporo uczniów i nauczycieli oraz rodziców, którzy mogą poświęcić czas, aby okoliczni mieszkańcy mogli przyjść, zabawić się poznać, zintegrować i odpocząć od codzienności.

W szkole podstawowej nr 15 przy ulicy Leśnej Festyn przyciągnął mieszkańców którym zaproponowano szereg atrakcji tak dla dzieci jak i dla dorosłych. Była pyszna kawiarenka, można było skorzystać z ułożenia fryzury, albo z pomalowania twarzy bądź manicure.


festynsp1580617 21Były do nabycia produkty ekologiczne, wyroby cukiernicze, ciastkarskie, każdy mógł podziwiać sceniczne występy szkolnych i dzielnicowych zespołów muzycznych i tanecznych. Popisywali się młodzi instrumentaliści i wokaliści oraz adepci sztuk walki!
Przyjechała policja, które pozwoliła dzieciom "zwiedzić" radiowóz, a przy okazji dowiedzieć się czegoś na temat przepisów ruchu drogowego oraz zasad zachowania się w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu.

Bardzo usatysfakcjonowana obecnością tak uczniów i rodziców, jak i mieszkańców była Pani Dyrektor Marta Kaszuba, mówiąc, że to bardzo ważne, aby społeczność zamieszkała wokół placówki co jakiś czas mogła poznać jej pracę i dowiedzieć się czegoś na temat funkcjonowania szkoły. To pozwala zrozumieć problemy i czasem nawet pomóc w ich rozwiązywaniu.

Szkoła nr 15 w zasadzie nie różni się wiele od innych szkół ale...  jest tu pewien smaczek, który z jednej strony jest jakąś dumą personelu, a z drugiej zaczyna być nieco uciążliwy w dzisiejszych czasach.

festynsp1580617 50Otóż w szkole działa kuchnia ale w odróżnieniu do dzisiejszych nowoczesnych obiektów opiera się na wielkim, wiekowym piecu kaflowym, który chyba już jest zabytkiem, spotykanym czasem na wsiach, w babcinych domostwach, ale zdecydowanie większym.

Udało nam się odwiedzić kuchnię i sfotografować ów piec, który jest piękny, jednak emituje tak ogromną ilość ciepła, że praca Pań kucharek w takie j atmosferze jest godna największego podziwu. Pani jednak są uśmiechnięte i dumne, że podołają codziennemu gotowaniu obiadów dla uczniów.

Zapraszamy również do relacji przygotowanej przez Szkołę.

pikniksp150617 8Coroczny Wielki Festyn Rodzinny w SP nr 15 przy ul.Leśnej 49 odbył się 9 czerwca w iście wakacyjnym klimacie i wspaniałej atmosferze. W tym roku pod hasłem" NASZA RODZINA TO SUPER DRUŻYNA"

Goście przybyli wyjątkowo licznie, wszyscy bawili się doskonale, każdy znalazł dla siebie jakąś atrakcję. Było wszystko... występy uczniów wokalne, instrumentalne, poetyckie i taneczne, liczne pokazy , m.in. straży pożarnej i walki wręcz, zjeżdżalnie, prezentacje, stoiska konsumpcyjne, zwłaszcza bogaty grill i tradycyjna polska żywność; przetwory, smalec ze skwarkami i ogórki małosolne, były punkty usługowe, gdzie można było wykonać makijaż, artystyczny" tatuaż", fryzurę.

pikniksp150617 5Odbyły się różnorodne zawody sportowe i konkursy. Rozdano liczne nagrody. Loteria fantowa jak zawsze zgromadziła tłumy zainteresowanych. Kawiarenka szkolna serwowała domowe ciasta, gorące i chłodne napoje.

Był też bar sałatkowy i desery do wyboru. Jak na dobry festyn przystało przygrywał profesjonalny zespół z repertuarem jazzowym.

O wszystko perfekcyjnie zadbali nauczycieli, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice pod czujnym okiem dyrektor szkoły - Marty Kaszuby.

pikniksp150617 6"Taki festyn ,to dobra i pożyteczna forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że naszym gościom mamy tak wiele do zaoferowania.

Tego typu impreza edukacyjno - rozrywkowa przynosi wiele radości naszym dzieciom i okolicznym mieszkańcom, uczy relacji międzyludzkich, prawdziwej sportowej rywalizacji, jest to pozytywna integracja wszystkich pokoleń, widzieliśmy matki z kilkuletnimi dziećmi, z maleństwami w wózkach, rodziców, babcie i dziadków, takie działania warto krzewić "- powiedziała przewodnicząca Rady Rodziców SP 15 pani Aneta Pieruta.

pikniksp150617 6Kilkuletnia Agatka Wojnarowska było zachwycona dmuchaną zjeżdżalnią, lodami malinowymi i tym, ze dzisiaj jest po prostu kotkiem, wskazując przy tym  koci makijaż na twarzy! Festynowi uczestnicy to także absolwenci naszej szkoły - Jurand pojawił się ze swoją dziewczyną Natalią, wyznał, że zawsze bardzo chętnie przychodzi na takie szkolne imprezy, bo w jednym, przyjaznym mu miejscu może spotkać tak wiele znanych ludzi, zwłaszcza nauczycieli, może posmakować różnych rarytasów i przypomnieć sobie miłe, niezapomniane lata szkolne. Wszyscy cieszyli się z udanej imprezy plenerowej, najbardziej społeczność SP nr 15.


A z imprezy - pikniku mamy sporo zdjęć. zapraszamy do przejrzenia.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us