Menu

Tradycyjny piknik rodzinny w Domu Pomocy Społecznej

  • Autor 


dzienotwdps0617a 15Po raz kolejny Dom Pomocy Społecznej zorganizował dla swoich pensjonariuszy i ich rodzin piknik w swoim ogrodzie. Pomysł już za pierwszym razem okazał się doskonałym, bowiem skłoniło to wiele osób, których bliscy mieszkają tutaj, do przyjazdu i poświęcenia im więcej czasu niż w innych okresach roku. Zdarza się, że tygodniami nie ma czasu na odwiedziny u babci, dziadka.

Piknik to okazja bardzo mobilizująca, bo rodziny przebywają wspólnie i nawet mogą się poznać, wymienić uprzejmości oraz poznać ze sobą lepiej, swoich bliskich.

Większość pikniku zajęła zabawa przy muzyce i spotkania rodzinne, ale był jeden wspólny punkt - występy artystyczne.


dzienotwdps0617a 11Najpierw personel placówki wraz z podopiecznymi zaprezentował układ taneczny na wózkach, a potem jak zwykle publiczność miła okazję do podziwiania sztuki wystawionej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej,  "Śluby panieńskie" Aleksandra Hrabiego Fredry.

To, co pokazali podopieczni pani Moniki Włodarczyk Raczek nie może przejść obojętnie. Po pierwsze ze względu na doskonałe wyczucie ról,  jakie mieli się wcielić, świetne wyuczenie wszelkich tekstów i wspaniałe stroje, a po drugie sama Pani Monika zasługuje na największe uznanie. Praca z niełatwymi przecież aktorami, z osobami, które mają trudności z poruszaniem się, czy z percepcją, skupieniem była tytaniczna.

dzienotwdps0617 26Jak powiedziała nam pani Monika, specjalnie dla zobrazowania czym powinno by aktorstwo, wszyscy pojechali do Teatru Bagatela, aby zaobserwować niektóre zachowania sceniczne, sposoby interpretacji tekstów, czy też wyrażanie uczuć i emocji.
Ta praca nie poszła na marne - jej efekty są wyjątkowe, fantastyczne.
Jak Mówi Pan Sławomir Łuszcz - dyrektor Domu Pomocy Społecznej, na tegoroczny piknik przyjechało ponad 160 osób - rodzin pensjonariuszy,. To ogromna liczba i ogromne wyzwanie dla personelu, który oprócz codziennego zajmowania się mieszkańcami, musiał sprostać przygotowaniom do tego jednego bardzo obfitego w wydarzenia dnia. Stąd podziękowania dla wszystkich, którzy tak z obowiązku, jak i ze szczerej chęci pomogli, a wśród nich byli również wolontariusze i harcerze.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pikniku.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us