Menu
reklama
reklama
reklama

Spóźnione sprawozdanie z koncertu Grzegorza Kapołki

kapolka030617Spóźnione, bo rzadko zdarza man się kilka dni po wydarzeniu relacjonować je, ale ogrom wydarzeń spowodował, że jest jak jest.

Nowa płyta Grzegorza, który z Jaworznem jest wyjątkowo zaprzyjaźniony, musiała objawić się koncertem promocyjnym w chwile od jej wydania.

Artysta na wstępie zaczął powątpiewać, czy na kolejną płytę będzie miał na tyle inwencji i pomysłów, aby mogła się pojawić, ale to tak zawsze w wypadku tego gitarzysty. Po ciężkiej pracy jest przekonany, że na utworach zawarł wszelkie pomysły, a po pewnym czasie okazuje się, że rodzą się nowe i nieuchronnie prowadzą do kolejnego krążka.

Sześć płyt wydanych na przestrzeni 21 lat to spora ilość, biorąc pod uwagę, że to nie lotne pioseneczki, choć często tak nazywa swoje utwory, ale wysublimowane, koronkowe kompozycje, który skłaniają do wielkiego skupienia, wyobraźni i poznania ich poprzez wielokrotne odtworzenie.

kapolka030617 14W każdym z nich jest tak wiele smaczków, tak wiele nowych i nowatorskich brzmień, zwrotów akcji, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego ogarnąć za pierwszym razem.

Na gitarowej scenie Grzegorz Kapołka zajmuje szczególne miejsce. Nie bez powodu wielokrotnie uznawany był za jednego z najlepszych polskich gitarzystów i muzyków.

Ze swojego instrumentu zrobił narzędzie pracy, a jako fachowiec angażowany jest do zespołów z różnych gatunków i stylistyk. Wszechstronność Grzegorza powoduje, że artyści walczą o jego obecność na własnych płytach i często im się to udaje. Grzegorz to dusza człowiek, który nie potrafi odmówić swojego talentu i udziału w projektach muzycznych toteż zapracowany jest ogromnie.
Niemniej do Jaworzna przyjechał nie zmęczony, uśmiechnięty i z cała mocą wykonał program. wraz z dwojgiem niezawodnych rytmików.
Zobaczmy kilka zdjęć z koncertu a chętnych na dobrą dawkę doskonałej muzyki zapraszamy do kupna albumu. Warto - szybko się nie znudzi.Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us