Menu

I Byczyński Byk - Jaworznianie bawili się wyśmienicie

  • Autor 

piknikbyczynamaj17 7Piknik rodzinny w Byczynie pokazał, jak ważne dla mieszkańców naszego miasta jest wspólne spędzanie czasu, jak ważna jest integracja i pozytywne podejście do spraw miasta i jego rozwoju. Bo właśnie z rozwojem poszczególnych dzielnic związane są imprezy rozlokowane w czasie, na terenie Jaworzna. Tym razem zarówno byczynianie jak i przyjezdni z innych dzielnic postanowili spędzić popołudnie w rynku, na który byk spogląda z kącika w rynku

Jednym z siedmiu rynków powstających w naszym mieście. Tak uczniowie szkół, jak przedszkolaki, ale i dorośli skupieni w organizacjach, ale i pojedyncze, prywatne osoby włączyły się w organizację i przeprowadzenie festynu - pikniku. Pogoda okazała się wyjątkową, jak na ten rok, w którym z utęsknieniem czekamy na choćby małe promyki słońca.

piknikbyczynamaj17 70Tutaj słońce darzyło nas cały dzień swoim ciepłem i doskonale wypadło przeprowadzenie trzech Pierwszych Byczyńskich Byków - konkursach, a potem piknik, który był Bykiem podsumowującym.

W imprezie, która odbyła się w sobotę, 27 maja na rynku w Byczynie, wzięli udział prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami - Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, a także radna Anna Lichota.

"Byczyna - gdzie to jest?" To konkurs fotograficzny, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna - koło w Byczynie, na który wpłynęło ponad 70 prac. 9 z nich wyróżniono nagrodami , które wręczył prezydent Pan Paweł Silbert.

"I Byczyński Byk" to nie tylko rodzinny festyn na rynku. Przed południem mieszkańcy wzięli udział w rajdzie rowerowym, w którym mieli do pokonania trasę około 17 km, a także w rajdzie nordic walking, podczas którego przeszli łącznie 10 km. Byczynianie zmierzyli się również w turnieju szachowym systemem P-10, który odbył się w Klubie NIKO przy ul. Korczyńskiego. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

ZAPRASZAMY DO GALERII Z PIERWSZEGO BYCZYŃSKIEGO BYKA


Teraz mieszkańcy czekają z niecierpliwością na zdjęcia z imprezy. Zapraszamy więc do GALERII, w której większość osób znajdzie siebie i swoich znajomych oraz, co najważniejsze dzieciaki występujące na sobotniej scenie.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us