Menu

Classicpair - koncert na inaugurację projektu Bądź na Plus 60

  • Autor 

koncert60plus 56"Classicpair" to duet saksofon i fortepian.
To niecodzienne połączenie dwóch z pozoru trudnych do skorelowania ze sobą instrumentów, które każdy kojarzy raczej z różnymi rodzajami muzyki, chociaż... w zasadzie jazz jest świadkiem takich mezaliansów, ale kiedy mówimy o muzyce poważnej, nie mamy nawet w dość głębokich zakamarkach pamięci utworów granych przez taki duet.

Poznanie dzieł światowych przeznaczonych właśnie dla fortepianu i saksofonu zawdzięczamy programowi realizowanemu przez Stowarzyszenie "Nasza Przystań", które zostało beneficjentem rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020.
"Bądź na Plus 60" to jaworznicki program wsparcia dla seniorów.
Program obejmuje osoby, które ukończyły 60 rok życia, a w jego realizacji współpracuje Urząd Miejski, który opracował wniosek o dofinansowanie, będąc jego partnerem społecznym.

koncert60plus 51Stąd obecność na koncercie Pani Moniki Bryl - Zastępcy Prezydenta Jaworzna oraz Pani Anny Kaliny Mocały, opracowującej projekt. Z ramienia Stowarzyszenia przybyli Prezes, Pan Jacek Szkółka oraz Wiceprezes, Pan Łukasz Michael.
Muzyka, mimo że zupełnie nowa dla większości publiczności, i niełatwa, wzbudziła ogromny podziw.
Agata Hańko i Jakub Jarosz to duet dwojga ludzi, dla których muzyka jest nie tylko pasją, ale także przyjaciółką, która towarzyszy im na drodze do doskonałości - czytamy na ich stronie internetowej.
Współpracę rozpoczęli podczas Studiów w Królewskim Konserwatorium w Brukseli pracując pod okiem wybitnych artystów takich jak Nicolas Bacri, Vincent Hepp, Alain de Rijckere Laurent Haye, Julita Przybylska-Nowak czy Joanna Litwin-Fenc.
Mieli okazję występować wielokrotnie w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Koncerty w Teksasie (Corpus Christi, Houston) oraz Illinois (Chicago) otworzyły im drogę do prestiżowego wydarzenia: debiutu w słynnej sali Carnegie Hall w Nowym Yorku. Koncert ten został objęty Honorowym Patronatem Konsula Generalnego RP w Nowym Yorku. Kolejnym etapem tej niezwykłej podróży jest ich debiutancka płyta ?Sparks?, która zostanie wydana w 2017 roku.
W Jaworznie zagrali kilka utworów z różnych okresów, z różnych dziejów od Georges'a Bizeta po Claude Debussy'ego, od Astora Piazzolli, po Pierre-Maxa Dubois, od impresjonizmu do ... tanga...


UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us