Menu

Akademia Bezpieczeństwa Programu Tarcza

  • Autor 

akademia bezpieczenstwa jaworzno tarcza 103Doskonały sposób na nauczenie dzieci zachowania się wobec grożących im niebezpieczeństw, znalazł Urząd Miejski w Jaworznie we współpracy z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego.
Przez dwa dni przedszkolaki odwiedzały halę sportową, aby od przedstawicieli różnych instytucji, przygotowanych do rozmów z milusińskimi, dowiedzieć się jakie są zasady zachowania na drodze, w autobusie, na ulicy, w parku. Co należy robić, kiedy widzimy osobę poszkodowaną , gdzie zatelefonować, jak zatamować krew, a jak zabezpieczyć złamaną rękę.


akademia bezpieczenstwa jaworzno tarcza 64Funkcjonariusze służb mundurowych bardzo chętnie odpowiadali na wszelkie pytania dzieci i wbrew pozorom, wbrew temu, że to tylko kilkulatki, ich wiedza była bardzo szeroka, a pytania mogły sprawić kłopot odpowiadającym.
W spotkaniu z dziećmi uczestniczyła Pani Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Jaworzna, która jest bardzo zainteresowana działalnością profilaktyczną i edukacyjną w przedszkolach i szkołach. To, czego dzieci nauczą się w wieku kilku lat, to jakich nawyków nabiorą teraz, później spowoduje ich ostrożność, ale i chęć poznawania nowych sytuacji i umiejętność radzenia sobie w trudnych momentach, jak na przykład umiejętność odmowy częstowani się cukierkami od osób starszych, nieznajomych, czy też zachowania w chwili, kiedy będą miały do czynienia z groźnym psem, albo w momencie zauważenia poszkodowanego w wypadku, czy też podczas prozaicznej czynności przechodzenia przez jezdnię z uwzględnieniem stosowania się do sygnalizacji świetlnej.
Dzieci były wyjątkowo grzeczne, z uwagą słuchały dorosłych, co zauważyli funkcjonariusze, wyłączenie z uśmiechem objaśniając wszystkie sprawy.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us