Menu

II Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach

  • Autor 

nordic walking ciezkowice jaworzno 20Po raz drugi w Ciężkowicach odbył się Rajd Nordic Walking. Dyscyplina rekreacyjna, która w Jaworznie zdobywa coraz szersze grono sympatyków, co widać po sporej ilości osób spacerujących z kijkami popołudniami, czy też w weekendy, to świetny sposób zarówno spędzania wolnego czasu, jak i zrzucania niepotrzebnych kalorii, podtrzymywania kondycji oraz zawieraniu kontaktów towarzyskich.

Oprócz rajdu ogólnomiejskiego, który odbywa się w czerwcu, w różnych miesiącach w roku walkerzy organizują się i spacerują, poznając piękne zakątki naszego miasta.


nordic walking ciezkowice jaworzno 88Dziś, można było usłyszeć, że wielu uczestników po raz pierwszy zobaczyło Dolinę Żabnika i gdyby nie ta inicjatywa, to pewnie nigdy by tu nie trafili.

A inicjatorem, przypomnijmy, jest Pan Poseł Dariusz Starzycki, który to już niemal sześć lat temu zaproponował organizację podobnych imprez.

Wtedy w ogólnomiejskim rajdzie wzięło udział 160 osób. Dziś w jednym z dzielnicowych przemarszów, w Ciężkowicach uczestniczyło 227 osób, które oficjalnie wpisały się na listę startową. Ale jak można było zaobserwować byli i tacy, którzy szli bez przypisania im numerka.

Na starcie pojawili się również Pani Monika Bryl - Zastępca Prezydenta Jaworzna, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Anna Lichota, Radny Mariusz Kowalski i jedna z najważniejszych dziś osób - organizator Ciężkowickiej edycji, Pan Mirosław Pieczara.

Mimo deszczu, który rozpadał się w połowie przemarszu, wszyscy dotrwali do końca, uznając, że człowiek nie jest stworzony z cukru i nie roztopi się. Majowa temperatura spowodowała, ze wilgoć nie było bardzo uciążliwa i można było wrócić do domu i dopiero wtedy wysuszyć się bez obawy o przeziębienie, czy katar.

Organizatorami instytucjonalnymi wydarzenia były Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach. Honorowy patronat nad rajdem objęli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z imprezy oraz zdjęć w WIELKIEJ GALERII.Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us