Menu
reklama
reklama

Listopad w MCKiS

mckislogoa

Plan działalności Miejskiego Centrum Kultury i Sportu

LISTOPAD 2017 r.

 

IMPREZY KULTURALNE

 

CENTRUM - Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS

19 listopada godz. 16.00

Popołudnie z rodziną

 

 

DOMU KULTURY im. Z. Krudzielskiego

 

3.11.2017 r., godz. 10.00

„Misa, miska, miseczka”- poranek z ceramiką - warsztaty dla młodzieży z SOSW, gr. 1.

4.11.2017 r., godz. 18.00

Koncert zespołu Universe

7.11.2017 r., godz. 11.00

Studio Kredka- Obchodzimy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Zajęcia zorganizowane dla grupy szkolnej.

8.11.2017 r., godz. 8.00

„Rycerski szyk”- prelekcja na temat średniowiecznego uzbrojenia.

10.11.2017 r., godz. 10.00

Poranek z ceramiką- „Misa, miska, miseczka”. Warsztaty dla młodzieży z SOSW, gr. 2.

17.11.2017 r., godz. 9.00

IV Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej „BARKA” , współorganizacja Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna i Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II.

18.11.2017 r., godz. 12.00

Festiwal Kultury Harcerskiej „Chwat” (współorganizacja- ZHP Hufiec Jaworzno)

22.11.2017 r., godz. 11.00

Dzień Seniora w gronie kolejarzy.

24.11.2017 r., godz. 10.30

„Moc życzeń” warsztaty kreatywne ze srapbookingu dla dorosłych.

25.11.2017 r., godz. 18.00

Koncert zespołu Lao Che.

 

Tygodniowy harmonogram pracy w zespołach i kołach zainteresowań

 

Poniedziałki:

Pracownia ceramiki

15.00 – 16.30

17.00 – 18.30

Pracownia plastyki

15.00 – 16.30

17.00 – 18.30

Zajęcia rytmiczne

15.00 – 15.40 GR. 1

16.05 – 16.35 GR. 2

Zajęcia rytmiczno - umuzykalniające

15.45 – 16.00 GR.1 i GR.2

Lekcja gry na fortepianie

14.30 – 19 00

Zajęcia taneczne - Mażoretki

18.30 – 19.30

 

Wtorki:

Pracownia ceramiki

15.00 – 16.30

17.00 – 18.30

Pracownia plastyki

15.00 – 16.30

17.00 – 18.30

Lekcja gry na fortepianie

14.30 – 18.15

 

Środy:

Pracownia ceramiki

15.00 – 16.30

17.00 – 18.30

Treningi Bractwa Rycerskiego Ziemi Jaworznickiej (od 18.11.2017r.)

16:30-18:30

 

Czwartki:

Pracownia plastyki

15.00 – 16.30

17.00 – 18.30

Lekcja gry na fortepianie

14.30 – 16.30

Chór „Sokół”

16.00 – 18.00 próba chóru

 

Piątki:

Zajęcia taneczne - Mażoretki

18.00–19.00

 

 

KLUB DOBRA

 

6.11.2017 r., godz. 17.00

Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem zespołu śpiewaczego „Dobrzanki”

24.11.2017 r., godz. 16.00

Dzień Seniora- spotkanie integracyjne dla mieszkańców dzielnicy

30.11.2017 r., godz. 16.30

Wieczór Andrzejkowy – wróżby

 

Tygodniowy harmonogram pracy w zespołach i kołach zainteresowań 2017/2018

 

Poniedziałki:

Próby zespołu śpiewaczego „Dąbrowianki”

17.00 – 19.00

 

Wtorki:

Zajęcia plastyczne

16.00 – 16.45

Trening Nordic Walking „DOBRA NAPRZÓD”

17.00 – 19.00

 

 

Środy:

Zajęcia Decoupage

16.00 – 17.30

Fitness

17.45 – 18.45

 

Czwartki:

Trening Nordic Walking „DOBRA NAPRZÓD”

15.00 – 17.00

 

W pozostałe dni klub oferuje zajęcia świetlicowe, zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu, konkursy, okolicznościowe imprezy dla lokalnej społeczności, ogniska, biesiady itp.

 

KLUB SZCZAK

 

10.11.2017 r., godz. 16.00

Uroczystość Niepodległości 11 listopada.

23.11.2017 r., godz. 16.00

Andrzejkowe wróżby dla kobiet.

30.11.2017 r., godz. 16.00

Zabawa andrzejkowa dla dzieci.

 

 

Poniedziałki:

Gry planszowe, puzzle

15.00-16.00

Zajęcia doskonalenia umiejętności nauki czytania i pisania dla dzieci

16.00-17.00

Próba zespołu „Szczakowianki”

16.00- 19.00

 

Wtorki:

Zajęcia scrabble dla dzieci i dorosłych

14.30 - 15.30

Zajęcia plastyczne dla dzieci ,,Czytam i tworzę’’- przy współpracy z filią MBP Góra Piasku.

16.00 – 17.00

Harcerski Krąg Seniorów

godz. 16.00 (próby ruchome)

 

Środy:

Zajęcia doskonalenia umiejętności nauki czytania i pisania dla dzieci

14.30- 15.30

Zajęcia plastyczne dla dzieci ,,Kolorowo i wesoło’’

15.30-16.30

Fitness BPU dla dorosłych

19.00-19.50

 

Czwartki:

Pracownia ceramiki

15.00 – 16.30 – I grupa

17.00 – 18.30 – II grupa

Spotkania integracyjne dla Pań.

16.00- 17.30 Pierwszy czwartek miesiąca.

Piątki:

Zajęcia doskonalenia umiejętności nauki czytania i pisania dla dzieci.

15.00- 16.00

 

W godzinach pracy Klubu można korzystać z gier świetlicowych oraz komputerów.

 

 

KLUB GIGANT

 

10.11.2017 r., godz. 15.00

Barwy ojczyste – otwarte warsztaty plastyczne połączone z quizem z okazji Narodowego Święta Niepodległości

21.11.2017 r., godz. 16.00

Dzień Pluszowego Misia „Przyjaciele MISIA” - gry i zabawy dla najmłodszych

28.11.2017 r., godz. 17.00

Andrzejkowe spotkanie – wyjazd seniorek z „Klubu 50+ Babskiego Magla” do Klubu Strażak

28.11.2017 r.

„Piękna, złota, kolorowa jesień” - powarsztatowa wystawa prac dzieci

 

 

KLUB STRAŻAK

 

9.11.2017 r., godz. 17.00

Rocznicowe obchody Narodowego Święta Niepodległości – współudział uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 – impreza dla środowiska

15.11.2017 r., godz. 17.00

Marsz z historią w tle – szlakiem rodzinnych bohaterów

 

28.11.2017 r., godz. 17.00

Andrzejkowe spotkanie seniorek z koła „Aktywni z +”, „Klubu 50+ Babskiego Magla”, „Babcinego Tobołka”

 

 

KLUB PODŁĘŻE

 

4-5.11.2017 r.

Udział scrabblistów z KMS MCKiS Podłęże w IV Turnieju Tysiąclecia w Katowicach

9.11.2017 r., godz. 16.00

Mali patrioci – otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci z okazji Narodowego Święta Niepodległości

13.11.2017 r., godz. 17.00 – 19.00

Festiwal gier planszowych Morigal

17.11.2017 r., godz. 9.00 – 17.00

XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla dzieci i młodzieży – turniej nierankingowy

18.11.2017 r., godz. 9.00 – 17.00

II Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla nauczycieli i instruktorów – turniej nierankingowy

28.11.2017 r., godz. 17.00

Andrzejkowe spotkanie – wyjazd seniorek z koła „Babciny Tobołek” do klubu Strażak

 

 

KLUB POD SKAŁKĄ

 

9.11.2017 r., godz.10.00

„legiony to żołnierska nuta” – koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu chóru MCKiS SOKÓŁ

 

17.11.2017 r.

Udział grupy MDM6 w IV Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „BARKA”

24.11.2017 r., godz.17.00

„Grażyna” - wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Kieszek (wystawa potrwa do 8 grudnia)

30.11.2017 r., godz.16.00

„Andrzejkowy podwieczorek z humorem” - zabawy integracyjne dla dzieci

 

 

KLUB WEGA

 

  1. 10.11.2017 r., godz. 16.00
  2. Polonia Restituta- wystawa z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  3. 20.11.2017 r., godz. 16.00
  4. Andrzejki dla seniorów- spotkanie z cyklu „Kultywujemy rodzime tradycje”.

Stałe zajęcia klubowe dla dzieci i młodzieży

 

Wtorki:

  1. Plastyczne wariacje- zajęcia plastyczne dla dzieci,
  2. 14.00 – 15.00

 

Środy:

  1. Szkolne pogotowie ratunkowe
  2. 13:30- 14:30

 

Czwartki:

  1. Świetlicowe rozmaitości klubowe, czwartek
  2. 13.30 – 14.30
  3. Stałe zajęcia klubowe dla seniorów

 

Trzeci poniedziałek miesiąca:

Godzina dla seniora (Senioralne rozmaitości)- spotkania w gronie osób starszych

16.30

 

Wtorki:

  1. Spotkania zespołu śpiewaczego „Ciężkowianki”
  2. 16.00 – 18.00
  1. KLUB KASZTAN
  2. 4 listopada, godz. 10.00
  3. „Szlachetne zdrowie” – Jesienny Marsz Rekreacyjny Nordic Walking
  4. 10 listopada, godz. 12.30
  5. Ku pamięci – złożenie kwiatów pod pomnikiem z okazji Narodowego Święta Niepodległości
  6. 14 listopada, godz. 17.00
  7. Dzień Seniora – spotkanie z udziałem zespołu śpiewaczego JEZIORCZANKI, Koła Gospodyń Wiejskich i przyjaciół
  8. 17 listopada, godz. 17.00
  9. „Potrawy banalne i niebanalne” – celebrujemy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
  10. 22 listopada, godz. 10.30
  11. „Zabawy z Panią Kredką” – zajęcia dla przedszkolaków
  12. 30 listopada, godz. 17.00
  13. „Wieczór wróżby i kabały” – andrzejkowa zabawa dla dzieci (współorganizacja z SP 19)
  14. Klub czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00 – 20.00
  15. piątek 8.00 – 20.00
  16. W pozostałe dni zajęcia klubowe odbywają się według stałego harmonogramu:
  17. poniedziałek:
              1. zajęcia teatralne godz. 15.30 – 17.15
  18. zajęcia taneczne godz. 17.30 – 18.30
  19. wtorek:
                1. próby zespołu Jeziorczanki godz. 16.00 – 18.30
  20. Klub Rowerowy Kasztan godz. 16.00 – 18.00
  21. środa:
                1. zajęcia teatralne godz. 15.30 – 17.15
  22. Świat gier umysłowych godz. 17.30 – 19.00
  23. czwartek:
  24. zajęcia plastyczne godz. 16.00 – 17.30
  25. aerobik dla dorosłych godz. 18.00 – 19.00
  26. piątek:
  27. Klub My Kobiety +50 godz. 17.00 – 19.00

 

 

  1. KLUB NIKO
  2. 8 listopada, godz. 17.00
  3. Wieczór pieśni patriotycznej w wykonaniu zespołu śpiewaczego BYCZYNIANKI z okazji Narodowego Święta Niepodległości
  4. 10 listopada, godz. 17.00
  5. TAI CHI – spotkanie dla sympatyków zdrowego stylu życia
  6. 16 listopada, godz. 16.00
  7. Dzień Seniora – impreza dla członków PZERI i niezrzeszonych
  8. 28 listopada, godz. 16.30
  9. Z cyklu „Zróbmy coś razem” – „Czy piernik może być porcelanowy?” – zajęcia integracyjne dla dzieci wraz z opiekunami
  10. 29 listopada, godz. 16.30
  11. Strzygi, wiedźmy i upiory, czyli rozpoczynamy potworny tydzień ;) – warsztaty plastyczno-teatralne dla dzieci
  12. 30 listopada, godz. 17.00
  13. Strzygi, wiedźmy i upiory – wernisaż wystawy powarsztatowej połączony z wieczorem wróżb
  14. Klub czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 20.00
  15. W pozostałe dni zajęcia klubowe odbywają się według harmonogramu:
  16. poniedziałek:
  17. zajęcia wokalne dla dzieci godz. 15.30
  18. zajęcia ceramiczne dla dzieci godz. 15.30
  19. zajęcia plastyczne dla dzieci godz. 16.30
  20. zajęcia plastyczne dla dorosłych Artystyczny Zakątek godz. 16.30
  21. nordic walking godz. 18.00
  22. joga godz. 19.00
  23. wtorek
  24. zajęcia plastyczne dla dzieci godz. 15.30
  25. gimnastyka artystyczna godz. 16.30
  26. nordic walking godz. 18.00
  27. zajęcia taneczne dla dzieci godz. 18.00
  28. zajęcia taneczne dla pań godz. 19.00
  29. środa:
  30. gimnastyka artystyczna godz. 15.00
  31. zajęcia plastyczne dla młodzieży godz. 15.00
  32. zajęcia ceramiczne dla dzieci godz. 15.30
  33. próby zespołu BYCZYNIANKI godz. 16.00
  34. zajęcia wokalne dla dzieci godz. 16.30
  35. fitness dla pań godz. 19,30
  36. czwartek:
  37. zajęcia plastyczne dla dzieci godz. 15.00
  38. zajęcia plastyczne dla dorosłych Strefa kobiet godz. 18.00
  39. zajęcia taneczne dla dzieci godz. 18.00
  40. zajęcia taneczne dla pań godz. 19.00
  41. piątek:
  42. gimnastyka artystyczna godz. 14.30

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany godzin i terminów imprez.

 

 

 

Z-ca Dyrektora ds. Kultury

Marek Zdaniukiewicz

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us