Menu

ogłoszenie bezpłatne

E-learning ? studia dla zapracowanych

  • Autor  Promocja

e learning studia dla zapracowanychChoć w ciągu ostatniej dekady to doświadczenie jest głównym atutem każdego pracownika, to nie można zapominać o odpowiednim wykształceniu.

Ciągłe zmiany na rynku pracy oraz duża konkurencja wśród specjalistów powodują, że stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych nie powinno nikogo dziwić.

Chcesz uzupełnić braki w wykształceniu, ale nie masz czasu na studia zaoczne, a tym bardziej dzienne?

Wybierz e-learning ? najlepsze studia dla zapracowanych.

Zasady e-learningu

E-learning to coraz popularniejsza metoda studiowania. Dlaczego? Wszystko dlatego, że wykorzystuje jedną z największych zdobyczy technologicznych XX i XXI wieku ? internet. Decydując się na takie studia, nie musisz pojawiać się na uczelni codziennie lub co drugi tydzień. Możesz to robić w dowolnym czasie. Wszystkie potrzebne do zdania egzaminów materiały znajdują się na specjalnie przygotowanej do tego platformie e-learningowej, z której możesz korzystać poprzez komputery, laptopy oraz inne urządzenia mobilne ? smartfony i tablety. Czy wszystkie zajęcia odbywają się online? Zależy to od trybu i uczelni, którą wybierzesz. Np. w http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/studia-przez-internet-e-learning na studiach I i II stopnia przez internet odbywa się 60% zajęć. Z kolei na studiach podyplomowych jest to już całość.

Dlaczego warto wybrać e-learning?

Powodów jest co najmniej kilka. Pierwszym z nich jest na pewno możliwość pogodzenia obowiązków w pracy z chęcią uzupełnienia wykształcenia. Wybierając e-learning, to Ty ustalasz priorytety. Jeśli w danym tygodniu masz zobowiązania zawodowe lub rodzinne, możesz zrealizować materiał w innym terminie. Dużą zaletą jest też to, że robisz to z dowolnego miejsca ? wystarczy Ci tylko dostęp do sieci, aby móc pobierać treści dydaktyczne z platformy e-learningowej. Wybierając takie rozwiązanie także oszczędzasz, bo nie musisz już tracić pieniędzy (oraz czasu) na dojazdy lub noclegi. Docenią to na pewno Ci, którzy chcą studiować kierunek, który znajduje się w ofercie uczelni znajdującej się na drugim końcu Polski lub przebywający za granicą.

Czy studiowanie metodą e-learningową może się nie udać?

Tak, ale prawda jest taka, że zależy to w dużej mierze od Ciebie. Możliwość odłożenia nauki w czasie to niewątpliwie zaleta, ale z drugiej strony, może nie sprzyjać systematyczności. Jeśli chcesz odnieść sukces i zaliczyć wszystkie egzaminy, musisz postawić na regularność i np. uczyć się częściej, ale mniejszymi partiami. Pomocne okazać mogą się taż chaty lub wspólne grupy na portalach społecznościowych z innymi studentami kierunku ? ułatwi to dzielenie się pomocami naukowymi, np. fiszkami. Dobrze też wybrać studia związane z branżą, w której pracujesz ? zdobyte umiejętności na pewno ułatwią Ci przystrajanie wiedzy.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us